Mart 3, 2022

Üstün Performansıyla Bilinen Real Vision Bot, Altcoin Yatırımlarını Açıkladı!

Piyasalardan daha iyi performans göstermesiyle adından söz ettiren bir bot, kripto para birimi portöfüne ekledi en son altcoin’leri açıkladı.

Real Vision Exchange Kripto Anketi, haftalık olarak algoritmik portföy biçimlendirmelerini oluşturmak ve hangi altcoin’lerin diğerlerinden daha iyi performans göstereceğini seçmelerine izin vererek yatırımcılar arasındaki duyarlılığı izlemek için anketler derler. Bu anketler, iki bağımsız geliştirici tarafından oluşturulan ve makro guru Raoul Pal tarafından desteklenen Real Vision Bot tarafından gerçekleştirilir.

Real Vision’a göre, botun kripto trader’larının toplu görüşlerine dayanan tahsisleri, tarihsel olarak piyasadaki en iyi 20 kripto varlığından oluşan bir sepetten %20’den fazla daha iyi performans gösterdi.

Ankete dayalı en son portföy tahsisi, Polkadot (DOT) tarafından yönetiliyor, bir birlikte çalışabilirlik blok zinciri olan DOT’u ise Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) izliyor. Portföy ayrıca Terra (LUNA), akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA), metaverse kripto para birimi Axie Infinity (AXS), Ethereum rakibi Solana (SOL), Decentraland (MANA) ve  Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon’u (MATIC) içeriyor.

Bot ayrıca şu anda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Terra (LUNA) ve Decentraland (MANA) merkezli kendi portföyünü de oluşturuyor.

Bot ayrıca bir makro portföy de oluşturuyor ve Ukrayna’da savaş gerilimleri arttıkça trader’ların önde gelen kripto varlığı Bitcoin (BTC) ve altın üzerinde yükseliş eğiliminde olduğunu tespit ediyor.

Anket katılımcıları, 10 yıllık hazine bonoları, NASDAQ, dolar, S&P 500 ve diğerleri gibi diğer emtia ve menkul kıymetlerden yerine, yüksek oranda BTC ve altını tercih ediyor.

“Teknoloji hariç, anket portföyü emtia ve dolardan hisse senetlerine kayıyor. Röportaj duyarlılığına dayanan bot, hisse senetleri konusunda biraz farklı bir görüşe sahip ama aynı zamanda Bitcoin ve altını da seviyor.”

Real Vision’ın makro portföy dağılımı, yatırımcılar tarafından dolar ve emtia yerine Avrupalı ve gelişmekte olan hisse senetlerinin giderek daha fazla tercih edildiğini gösterirken, bot altının her ikisine karşı da şiddetle tercih edildiğini tespit ediyor.

Real Vision’ın tahsisi, hem BTC’ye hem de altına olan ilginin biraz azaldığını gösterirken, Real Vision botu, altında önemli bir artış ve piyasa değerine göre en büyük kripto varlığında hafif bir düşüş gösteriyor. Bot’a göre, ankete katılanların %20’sinden biraz fazlası altını tercih ederken, %16,2’si Bitcoin’i tercih ediyor.

Real Vision Bot’un, nicel analist ve riskten korunma fonu CEO’su Mortiz Seibert ve istatistikçi Moritz Heiden tarafından ortaklaşa geliştirildiği biliniyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.