Kasım 3, 2022

Trilyonlarca Dolarlık Varlık Yöneten Şirketten Önemli Kripto Adımı!


Son güncellenme : 07.11.2022 - 17:21

ABD merkezli finansal hizmetler devi Fidelity Investments yeni bir duyuru yaptı. Fidelity Crypto komisyonsuz kripto para alım satım hizmetini aktif eden şirket bekleme listesini açtı.

Nitekim artık Müşteriler Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alıp satabilecekler.

Fidelity tarafından yapılan açıklamada, müşterilerinin önemli bir bölümünün kripto para birimleriyle ilgilendiği ifadesi yer aldı.

Fidelity, bilhassa komisyonsuz ticarete öncülük eden Robinhood, Coinbase, Binance gibi kripto borsalarına rakip olacak.

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere, kripto para patronu Mike Novogratz, geçen ay Fidelity’nin yeni teklifi hakkında olumlu konuştu.

Novogratz, 2019 yılında perakende müşterilerinin Bitcoin satın almasına izin veren bu kararı yorumladı. Fidelity’nin dünyanın en büyük kripto para biriminin başına gelebilecek “en yükselişli şey” olacağını açıklamıştı.

Yönetimi altındaki 9,9 trilyon dolarlık varlık olan Fidelity, yakın zamanda 30 milyon yatırımcı hesabı aştı.

Fidelity tarafından yürütülen yakın tarihli bir anket, kriptoya olan kurumsal ilginin son çöküşten etkilenmediğini gösteriyor. Sonuç olarak, kurumların etkileyici bir şekilde %74’ü gelecekte kripto para birimlerine maruz kalmak istediklerini iddia etti.

Öte yandan Eylül ayında Fidelity, akredite yatırımcılar için tasarlanmış yeni bir Ethereum Endeks Fonu da açıklamıştı. Nisan ayında, Boston merkezli şirket, 401(k) yatırımcının Bitcoin’e erişmesine izin veren yeni bir hizmet duyurdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?