Haziran 7, 2022

Terra için Yolun Sonu mu? LUNA %20 Değer Kaybetti!

Yaşadığı büyük çöküşten sonra büyük tartışmalar eşliğinde yeni bir blok zincire taşınan Terra (LUNA), bir süredir beklenen airdrop’tan sonra yine kötü bir performans göstermeye başladı.

LUNA, yalnızca son 24 saat içerisinde %20 değer kaybetti ve şu an 4,15 dolarlık seviyeden işlem görüyor. Fiyattaki bu düşüşün yanı sıra Terra ekibinde yer alan bir itirafçının paylaştığı ifşalar ise gündemi daha da karıştırıyor. Kurucu Do Kwon’un Terra 2.0’da hala oynayacak bir rolü olup olmadığına dair spekülasyonlar, LUNA’nın son çöküşünün arkasında yer alan çok önemli bir etmen.

Ek olarak, Güney Kore polisinin de bir Terraform Labs (TFL) çalışanı tarafından Bitcoin’lerin olası zimmete geçirilmesini araştırdığı bildirildi.

Do Kwon, Terra Form Labs Planında yalan Söylemekle Suçlandı

Terra içinden paylaştığı ifşalarıyla gündeme gelen FatMan, yakın zamanda paylaştığı bir tweet dizisinde, Do Kwon ve TFL çalışanlarının Terra 2.0’ın tamamen topluluğa ait olacağı yönündeki iddialarının büyük bir yalan olduğunu belirtti.

Daha önceki paylaşımlarında Terra ve Kwon hakkında birkaç iddiada bulunan FatMan, Kwon ve TFL’nin yaklaşık 200 milyon dolar değerinde toplam 42 milyon LUNA token’ı elinde tuttuğunu iddia etti.

Kwon ayrıca, topluluktan mevcut token’ları yakma çağrılarına rağmen, Terra 2.0 hard fork ve airdrop lehine oy vermek için kendi LUNA varlıklarını kullandığı iddia ediliyor.

İtirafçının iddiaları henüz resmi olarak doğrulanamamış olsa da piyasadan gelen tepki beklenildiği gibi oldukça olumsuz oldu. LUNA, yeni blok zincirinde yayınlandıktan sonra %79 değer kaybetti.

LUNA Classic İçin de İşler İyi Gitmiyor

Terra’nın çöküşü sırasında değerinin %99’undan fazlasını kaybetmesine rağmen, orijinal LUNA token’ı Luna Classic (LUNC) de son satış baskısında değer kaybetti.

LUNC, son 24 saat içinde %16 değer kaybederek sıfırın altında beş ondalık basamağa kadar düştü ve herhangi bir kurtarma işlemi pek olası görünmüyordu.

Terra 2.0’ın kayıpları, kripto pazarındaki daha geniş zayıflık nedeniyle daha da kötüleşti. Bitcoin (BTC), piyasayı da beraberinde alarak yaklaşık %7 düşüşle 30.000 doların altına geriledi.

Güncel fiyat hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.