Eylül 13, 2022

Teenage Mutant Ninja Turtles’tan NFT Koleksiyonu Geliyor

Kripto para endüstrisindeki geleceği ve yeri sık sık tartışma konusu olan NFT’ler ve metaverse birçok markanın ve ismin dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu isimler arasına katılan son isim Teenage Mutant Ninja Turtles (TMNT) oldu.

Franchise sahibi Viacom International Inc., fırsatı değerlendirerek, Teenage Mutant Ninja Turtles ile ilgili kripto koleksiyonları, NFT’ler ve NFT destekli medyanın yanı sıra NFT ve kripto tahsilat transfer yazılımı için iki ticari marka başvurusunda bulundu.

6 Eylül’de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yapılan her iki başvuru, 12 Eylül’de bir tweet’te lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis tarafından açıklandı.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere başvuru yapılan ilk marka, suçlarla mücadele den kamlumbağa kardeşlerden Learno, Michelangelo, Donatello ve Raphael’in hayranlarının, TMNT sanat eseri içeren multimedya dosyalarının yanı sıra kripto koleksiyonları ve NFT gibi araçları indirmeye izin verecek.

İkinci marka ise kripto koleksiyonlarını ve uygulama token’larını aktarmak için yazılım oluşturulmasına izin vermeyi amaçlayan bir Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) ve bir Hizmet Olarak Platform (PaaS) ile ilgilidir. kripto koleksiyonlarına ve uygulama token’larına erişim için yazılımı kolaylaştıracak bir çözüm.

Ek olarak, ikinci ticari marka başvurusu ayrıca, kripto koleksiyonlarının ve NFT’lerin transferini sağlamak için indirilemeyen çevrimiçi bilgisayar yazılımının sağlanmasını da öngörüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto ticari marka başvurularının sayısı, 1 Ocak ile 31 Ağustos 2022 arasında 3.600’ü aşarak, 2021 yılının tamamını geçerek 3.516 kripto ticari marka başvurusunun yapıldığı yılı geride bıraktı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?