Haziran 7, 2022

Sürpriz Coinbase Listelemesi Bu 2 Altcoin’de Rallileri Ateşledi!

Ademi merkeziyetçiliğe öncelik veren bir çift altcoin, ABD’nin en iyi kripto borsası Coinbase’in genişleyen kripto varlık listesine katılıyor.

Coinbase tarafından gerçekleştirilen yakın tarihli bir duyuruda borsa, BitDAO’nun (BIT), uygun likidite koşullarının karşılanması halinde Tether (USDT) paritesi ile Coinbase Pro’da işlem görmeye başlayacağını belirtti.

Peki BitDAO nedir? BitDAO, Web 3.0’ı tanıtılmasını ve geliştirilmesini amaçlayan bir merkezi olmayan otonom organizasyondur (DAO). Platformun Ethereum (ETH) üzerine kurulu olan yönetim token’ı BIT ise kullanıcıların teklif vermesini ve oy kullanmalarına olanak tanır.

[irp posts=”56632″ name=”Popüler Analist Ayı Piyasasında Biriktirilecek En İyi Altcoin’leri Açıkladı!”]

Proje, kendi web sitesinde ise şu şekilde tanımlanmaktadır:

“BitDAO, insanlar, ürünler ve kamu mallarından oluşan ve karşılıklı yarar sağlayan Web3 ekosistemleri oluşturmak için birlikte çalışan bir inşaatçılar ve paydaşlar topluluğudur.”

Bazı blockchain tabanlı işletmeler dar nişlere hitap ederken, BitDAO eğitim, medya, sanat, finans ve oyun dahil olmak üzere çok sayıda endüstriyi güçlendirmeyi amaçlıyor. Bunların yanı sıra BitDAO, “gelecek için ortak bir vizyona sahip bir Otonom Varlıklar (AE’ler) ekosistemi” olarak adlandırdığı misyonu teşvik etmeye çalışıyor.

Proje ortakları arasında Bybit, Peter Thiel, Dragonfly Capital ve Alameda Research gibi önemli yatırımcılar bulunuyor.

Listeleme haberi sonrası yaklaşık yüzde 8’lik bir artış yaşayan BitDAO yazım sırasında ise yüzde 1,31’lik bir düşüşle 0,56 dolardan fiyatlandırılıyor. Sadece bir hafta önce BitDAO 0,75 doların üzerinde işlem görüyordu.

coin98

Coin98 de Coinbase’in büyüyen varlık listesine katıldı

Coinbase’in destek eklediği altcoin’lerden bir diğeri ise, kullanıcıların takas edebileceği, stake yapabileceği, ödünç alabileceği, ödünç verebileceği ve kripto ödülleri kazanabileceği, kendi kendin “hepsi bir arada” bir platform olarak tanımlayan bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformu olan Coin98 (C98).

Projenin önemli satış noktalarından birisi olan merkezi olmayan borsası (DEX), katılımcıların Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Solana (SOL) dahil olmak üzere bir dizi farklı zincirde token takas etmesine olanak tanıyor.

Coin98’in sunduğu diğer ürünler ve özellikleri arasında ise bir kripto cüzdanı ve portföy takipçisi bulunuyor, ayrıca platform kullanıcıların kendilerine özel token’lar ihraç etmelerine de olanak tanıyor.

Proje, daha geniş DeFi ekosistemini finanse etme ve geliştirme misyonunun bir parçası olarak Coin98 Labs ve Coin98 Ventures’ı da içeriyor.

Coinbase listelemesinin haberleri başlangıçta Coin98 token’ının yüzde 19 oranında fırlamasını sağladı ve altcoin 0,63 dolardan anında 0,75 dolar seviyesine kadar yükseldi.

C98 o zamandan beri önemli ölçüde düzeltme yaşadı ve yazım sırasında yüzde 4,13’lük bir düşüşle 0,70 dolara kadar geriledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.