“Söylentiyi Al, Haberi Sat”, Bu Altcoin için İşler Karışık!

Avalanche, bu yılın başında Amazon Web Services (AWS) ile bir işbirliği yaparak blockchain ekosistemini genişletmişti. Nitekim AVAX fiyatında yaşanan artık bu işbirliğinden  bağımsız olarak piyasadaki ralliye bağlı olarak gelişmiş gibi görünüyor. Durum böyle olunca birçok yatırımcının aklına şu soru geliyor, “AWS ile yapılan işbirliği abartıdan mı ibaret?” İşte bilinen tüm detaylar.

Amazon’un Avalanche ile entegrasyonu önemli bir gelişme olsa da yatırımcıların heyecanı olması gerekenden fazla olması mümkün.

Blockchain’in geliştirici ekibi 2022’nin sonlarında Alibaba Cloud ile de bir anlaşma yaptı. Bu hizmetin küresel pazar payı %6 civarında olsa da anlaşma beklenen verimliliği sağlayamadı. Müşterilerin büyük kısmı doğrulayıcı hizmetlerini başlatmayı tercih etmedi.

Avalanche

AWS de benzeri bir anlaşmayı yaparak daha fazla kar etmek istiyor. Bunun en büyük nedeni ise doğrulayıcı düğümleri çalıştıranlardan belirli bir kar elde edilmesi. Bu nedenle söz konusu anlaşma çok da şaşırtıcı değil. Amazon, Mayıs 2021’de Ethereum düğümlerini de desteklemeye başlamıştı.

Santiment Açıkladı: Bu Kripto Varlıklar Değerinin Altında!

Avalanche Ekosisteminde Sorunlar Var

Öte yandan Avalanche blockchain kullanım verilerinin çok iç açıcı olduğunu söylemek mümkün değil. Mayıs 2021’de yaşanan çöküşten sonra “gaz kullanımı” azaldı ve toparlanamadı. DeFi ekosisteminde kilitlenmiş toplam değer iki yılın en düşük seviyesi olan 885 milyon dolar civarında. Karşılaştırmak için bu ekosistemi 6. sıraya yerleştiriyor.

Avax sisteminde sorunlar var

Nitekim, DeFi Kingdoms ve Swimmer Network gibi oyun alt ağları ekosistemde başarılı oldu. Nitekim bu başarılar ana ağı pek etkilemedi çünkü projelerin bağımsız tokenomikleri ve güvenliği var.

Avalanche geliştiricilerinin bu projelerden yararlanması için güvenlik kısmında veya ilk aşamalarda ağı kullanması gerekiyor. Shrapnel ve Ascenders gibi geleceği parlak oyun projesi de dikkat çekiyor. Ancak bunun yeterli olup olmayacağı belirsiz.

AVAX Fiyat Tahmini

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Avalanche’ın son fiyat artışının nedeni, vadeli işlemler piyasasındaki kısa emirlerin tasfiye avına çıkmasıdır. Coinglass verileri, AVAX sürekli takasları için fonlama oranının Kasım ayındaki FTX patlamasından bu yana negatif kaldığını gösteriyor.Yüksek short pozisyonlar, balina alıcılarının satıcı stoplarını çalıştırmasına izin verdi.

Fonlama oranları geçen haftaki fiyat artışının ardından nötr bölgeye geri döndü. Bu da mevcut boğa koşusuna neden olan yakıtı etkili bir şekilde boşalttı.

AVAX fiyat tahmini

Nansen, akıllı paranın bu dönemde 2,3 milyon dolar değerinde AVAX yatırdığını tespit etti. Ayrıca, aralarında Jump Capital, Wintermute Trading ve Longling’in de bulunduğu girişim fonları ve piyasa yapıcılar da net girişe 1,3 milyon dolar ekledi. Ocak 2023’ün ikinci haftasında borsalara toplam AVAX girişi 8,025 milyon dolar oldu.

AVAX fiyatı 2023’ün ikinci haftasında %40 değer kazanırken, borsa akış verileri, muhtemelen yatırımcıların satışa geçmesi ve alıcılar için uyarı bayraklarını yükseltmesi nedeniyle önemli girişler kaydetti.

Avalanche fiyat tahmin

Teknik olarak, 13,40 dolardaki 50 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) üzerindeki kırılma, 20,70 dolardaki 100 günlük EMA’yı ve 31,45 dolarlık Ağustos 2022 zirvesini etiketleme olasılığını canlı tutuyor. Ancak, alıcıların ellerini gösterme zamanı hızla tükeniyor.

MACD göstergesi, alım hacimlerinin düşüşe geçmesiyle birlikte zirveye ulaşmanın erken işaretlerini gösteriyor.

Avalanche fiyat grafiği

AVAX/BTC çiftinde hareket, 100 günlük EMA’nın da bulunduğu 0,000834 BTC destek ve direnç seviyesinden gelen dirençle karşılaştı. Alıcılar bu seviyeyi aşamazsa, 0.000465 BTC’ye ulaşma şansıyla birlikte 0.000642 BTC’ye doğru bir düşüş mümkün.

Avax Bitcoin fiyat grafiği

Sonuç olarak daha geniş altcoin piyasası kapitalizasyonu (Bitcoin hariç) 100 günlük MA’sı etrafında 563 milyon dolarla yükseliş hedeflerine çoktan ulaştı. Pozitif ivme niş piyasada soğumaya başlarsa, AVAX yükseliş trendi de muhtemelen tersine dönecektir.

Genel olarak, Avalanche’ın kullanım istatistikleri 2022’nin son çeyreğinden bu yana değişmedi. Son fiyat artışını temel büyümeye bağlamak için çok az neden var. Proje, blok zinciri oyun alanından faydalanarak gelecekte büyüme potansiyeline sahiptir.

Kaynak : Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.