Ocak 20, 2023

Santiment Açıkladı: Bu Kripto Varlıklar Değerinin Altında!

Kripto para fiyatları oldukça hareketli olsa da bazen aşırı değere veya çok düşük değere sahip olur. Bu türden bir durum gerçekleştiğinde kripto varlığın gerçek değerini tam olarak anlamak zor olur.

Analitik firması Santiment yüksek değerli ve düşük değerli coin’ler için değerlendirme paylaştı. Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB), Ripple (XRP) ve Dogecoin (DOGE) değeri düşük olan kripto paralar arasında yer alıyor.

Binance’in yerel token’ı Binance Coin (BNB) ise aşırı değerlenen varlıklar listesinde.

JP Morgan CEO'sundan Sert Çıkış: "Bitcoin ve Kripto..."

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere aşırı değer, yatırımcıların kripto varlığın temel değerine kıyasla çok daha fazla değer verdiği zaman gerçekleşir. Bu durum genelde spekülasyonların artmasıyla birlikte artış kaydeder. Ancak bu tür durumlarda heyecan hızlıca azalır ve fiyat sert bir düşüş kaydeder.

Öte yandan kripto varlığın değerinin düşük olması, tam tersi bir durumu temsil eder. Bu durumda varlığın temel değerinden çok daha düşük işlem gördüğünü söylemek mümkün.

Santiment Verileri Dikkat Çekiyor

Santiment kripto para analizi

Santiment, MVRV Z-Skoruna dayanarak kripto varlığın değerini ölçtüğünü açıkladı. Piyasa kapitalizasyonu (MVR) ile gerçekleşen kapitalizasyon (RV) arasındaki oran hesaplanmaktadır. Özetle, varlığın mevcut değeri önceki tüm değerleriyle karşılaştırılır ve sonuç elde edilir. Özellikle, MVRV Z-Skoru sıfırın üzerinde olduğunda, kripto paraların mevcut fiyatlarının temel değerlerinden daha yüksek olduğunu söylemek mümkün.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?