Son Dakika: Binance’den Bu Altcoin için Milyarlık Yakım, Fiyat Fırladı!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance bugün LUNC yakma mekanizmasının 10. partisinde 1,04 milyar Terra Luna Classic token yaktı. Aylık yakma mekanizmasının bir parçası olarak kripto borsası tarafından yakılan toplam LUNC neredeyse 33 milyara ulaştı. Trader’lar Binance’in son yakımına hemen tepki verdi ve LUNC fiyatı sıçradı.

Binance’in Toplam LUNC Yakımı 33 Milyara Ulaştı

Binance, yakım işlemine göre, LUNC dolaşımdaki arzı azaltma taahhüdünün bir parçası olarak yakım adresine 1,04 milyar Terra Luna Classic (LUNC) token gönderdi. Bu işlem aynı zamanda 5,22 milyon LUNC tutarında bir işlem ücreti de içermektedir.

Özellikle, LUNC yakım mekanizmasının 10. partisi 30 Nisan – 30 Mayıs 2023 dönemi içindir. Son yakım işlemiyle birlikte Binance, LUNC spot ve marjin alım satım çiftlerindeki alım satım ücretlerinden toplamda yaklaşık 33 milyar Terra Classic token yakmış oldu.

Binance, Mayıs ayında 1,27 milyar LUNC tokenı yaktı. Binance’in LUNC yakımları, borsanın LUNC spot ve marj alım satım ücretleri katkısını %100’den %50’ye düşürmesinin ardından önemli ölçüde azaldı.

Düşük Binance yakımına rağmen, DeFi protokolü DFLunc’un 2,5 milyardan fazla LUNC yakmasıyla Mayıs ayında LUNC yakım oranı büyük ölçüde arttı. Proje şu anda Edward Kim’in yapay zeka uygulama zinciri “Block Entropy” testnet tokenleri için LUNC yakıyor ve testnet tokenlerini almak için 250 milyon LUNC yakıldı.

Bu arada, topluluk 14 Haziran’daki CosmWasm v2.1.0 parite yükseltmesine odaklanmış durumda. Bu, Terra Classic’i Terra 2.0 ve Cosmos gibi diğer blok zincirleriyle pariteye getirecek olan bugüne kadarki en büyük yükseltmedir. Parite yükseltmesinin ardından, geliştirici Edward Kim ve Joint L1 Task Force grubu, AI uygulama zinciri “Block Entropy “yi Terra Classic zincirine entegre etmek için çalışacak.

Diğer gelişmeler arasında yakım vergisi değişiklikleri, doğrulayıcılar için %5 minimum komisyon ücreti ve USTC test ortamı kurmak için USTC repeg ekibiyle birlikte çalışmak yer alıyor.

Altcoin fiyatı son 24 saatte %2 yükseldi. Şu anda 0.000085 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0.0000829 dolar ve 0.0000852 oldu. Üstelik son 24 saatte işlem hacmi de arttı.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.