Nisan 19, 2022

Solana’dan Uzaklaşan Yatırımcılar Bu Altcoin’e Yönelebilir: Analist Değerlendirdi

Yakından takip edilen bir kripto analisti, önde gelen altcoin’lerden Solana (SOL) teknik engellerle karşı karşıya kaldığından, büyük bir rakip olarak başka bir altcoin’in öne çıktığını söylüyor.

Coin Bureau sunucusu Guy, yeni bir YouTube videosunda, iki milyon abonesine, yatırımcıların ağ kesintileri ve blockchain’in güvenilirliğini etkileyen hack’lerden sonra bir Solana alternatifi aradıklarını söyledi.

Analist, yatırımcıların artık merkezi olmayan uygulama (DApp) platformu Near Protocol’e (NEAR) baktığını düşünüyor.

“Near Protocol, bu kullanıcıların ve yatırımcıların birincil alıcısı gibi görünüyor, bu da Solana’nın birincil rakibi olduğu düşünülürse mantıklı. 

Blockchain’leri benzer mimarilere sahip, aynı programlama dilini kullanıyorlar, onları oluşturan yazılım şirketleri aynı bölgede bulunuyor ve aynı kripto VC’leri tarafından destekleniyorlar.”

Analist, güncellemelere, gelişmelere, duyurulara ve ortaklıklara rağmen SOL fiyatının neden zorluk yaşadığıyla ilgili başka gelişmelere de dikkat çekti.

“SOL bir altcoin ve bu, fiyat hareketinin BTC’lerle yüksek oranda ilişkili olduğu anlamına geliyor. Muhtemelen şimdiye kadar fark ettiğiniz gibi, Bitcoin 2 Aralık’tan beri zor zamanlar geçiriyor…

CoinGecko ve CoinMarketCap’e göre SOL’un dolaşımdaki arzı sırasıyla 20 ila 22 milyon arasında arttı. SOL başına ortalama fiyatın yaklaşık 100 dolar olduğu varsayıldığında, bu, tüm SOL’un satıldığını varsayarsak, 2 milyar doların üzerinde potansiyel satış baskısına yol açar.”

SOL’nin mevcut performansına rağmen Guy, kripto piyasaları daha tanımlanmış bir boğa koşusuna girdiğinde altcoin’in önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden test edebileceğini söylüyor.

“SOL için yarım düzineden fazla farklı kurumsal yatırım aracı var ve anladığım kadarıyla, SOL’ın düşük fiyat hareketine rağmen Aralık ayından bu yana makul miktarda giriş gördüler. 

Perakende tarafında, OpenSea’nin Solana’daki son lansmanı, SOL için kullanıcı hizmet talebinde bir artışla sonuçlanmış gibi görünüyor. Solana’nın DeFi protokollerine kilitlenen toplam değerinin SOL’un son rallisi sırasında düşmeye devam ettiği göz önüne alındığında durumun böyle olduğu varsayılabilir.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.