Shiba Inu ve Bu Meme Coin’in Ağ Etkinliği %30 Arttı!

Kripto analitik firması Santiment’in verilerine göre Shiba Inu ve Dogecoin’in günlük ağ etkinliği istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Yayınalanan son verilere göre, her iki meme coin’in göstergeleri şimdiden yedi haftanın en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda ve son on gün içerisinde Shiba Inu ve Dogecoin aktif adres sayısında %30’dan fazla büyüme tespit edildi.

Dogecoin bu aya 123.110 aktif adres sayısıyla, Shiba Inu ise 3.975 aktif adres sayısıyla başlamıştı. Aradan geçen iki hafta boyunca, 14 Haziran’da ilk ‘ay içi sıçrama’ gerçekleştiğinde de büyük bir değişiklik yaşanmadı ve değerler sırasıyla 137.150 ve 5.222’ye ulaştı. Bu seviyelere doğru yaşanan kısa bir yükselişi bir düşüş takip etti ve Haziran ayı sonuna geldiğimiz bugün büyük bir sıçrama gerçekleştirdi.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Shiba Inu ve Dogecoin için yüksek güncellemelerin farklı ancak aynı tarihte gerçekleşmesi oldukça ilginç. Böylece aktif DOGE adreslerinin sayısı 27 Haziran’da 138.680 ile en yüksek seviyesine ulaştı. SHIB ise 28 Haziran’da toplam 6.759 aktif adresle maksimum değerine ulaştı.

Shiba Inu ve Dogecoin Olumsuz Koşullarda İyi Seyrediyor

Yaşanan bu zirvede, ayın başına kıyasla aktif adres sayısı DOGE için %12,5 ve Shiba Inu için %68,2 daha fazla ölçüldü. Ayrıca, meme coin‘lerin ağ aktivitesinin yüksek seviyelerinin yenilenmesinden önce, her iki projenin fiyatlarında, maksimum aktivite döneminde sönen güçlü bir artış olduğunu belirtmekte fayda var.

Aktif Shiba Inu ve Dogecoin adreslerinin büyümesini tam olarak neyin etkilediğini söylemek şu an için zor, özellikle de diğer birçok popüler projenin aksine aktivitede bir düşüş yaşadığı bir dönemde gerçekleşmesi biraz ilginç. Hem SHIB hem de DOGE’un trader’ları ve ödeme sistemleri tarafından bir ödeme aracı olarak yaygın olarak kabul edilmesinden veya proje ekiplerinin Shibarium veya Dogechain gibi yeni çözümler üzerinde yoğun çalışmasından kaynaklanabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.