Nisan 16, 2022

Santiment’ten Dikkat Çeken Bitcoin Verileri – Yükseliş Yolda mı?

Bitcoin (BTC) balinaları, son 24 saat içerisinde kripto borsalarından 1 milyar dolarlık değerin üzerinde BTC transferi gerçekleştirdi.

Kripto analitik firması Santiment’in paylaştığı verilere göre, güçlü BTC yatırımcıları, Nisan ayı başında günde yaklaşık 2.300 işlem gibi düşük bir seviyeye ulaştıktan sonra, bu hafta her biri en az 1 milyon doların üzerinde olmak üzere günde 4.000’den fazla işlem gerçekleştirmeye başladı.

“Bitcoin, Pazartesi ile Cuma günleri arasında 1 milyon dolarlık hacmi aşan ortalama 4000 balina işleminde sürekli bir arz görmeye başladı, bu durum hafta sonları biraz daha yavaşlıyor.”

bitcoin

Santiment, aktivitedeki büyük artışların, önde gelen dijital varlık Bitcoin için sadece birkaç hafta önce 2021’in sonundan bu yana görmediği yüksekliklere çıktıktan sonra Nisan ayında yaşattığı kayıpları geri almaya hazır olduğu anlamına gelebileceğini düşünüyor.

“İşlemlerde gerçekleşen büyük artışlar, Nisan ayındaki geri çekilmeden sonra bir fiyat sıçramasının habercisi olmak için aradığımız şey olabilir.”

Santiment ayrıca son beş haftada görülen girişler ve çıkışlar arasındaki en büyük fark olan, son gün içinde 1,05 milyar doların biraz altında olan 25.878 BTC’nin de borsaları terk ettiğini tespit etti.

Santiment ayrıca, büyük miktarlarda çıkışların, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığı için ufukta bir fiyat rallisi olduğu anlamına gelebileceğini belirtiyor.

“Tarihsel olarak, borsalardan çıkarılan büyük miktarlarda BTC, formasyonun sürmesi için birkaç gün verildiğinde fiyat artışlarına yol açıyor.”

bitcoin analiz

Bitcoin fiyatı, yazı yazarken 40.325 dolardan işlem görüyordu ve bu, 30 günlük zirvesi olan 47.938 dolardan %16 düşüş anlamına geliyor.

Santiment’in paylaştığı veriler dikkat çekici gibi görünse de küresel pazardaki belirsizlikler sizce öncü kripto varlık Bitcoin için önemli olacak mı? Bazı analistlere göre küresel piyasalardaki belirsizlik birçok insanın riskli varlıklardan kaçınmasıyla sonuçlansa da bazı analistler artan küresel enflasyon şartlarında paralarını korumak için bu tür riskli ancak hala enflasyondan korunma aracı olarak kullanılan varlıklara yatırım yapılacağını düşünüyor. Görüşleriniz bizim için önemli.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.