Romanya’daki Bir Üniversite, Kripto Paraları Ödeme Aracı Olarak Kabul Etmeyi Planlıyor

Romanya’nın Sibiu kentinde faaliyet gösteren bir devlet üniversitesi, öğrencilerin giriş ücretlerini kripto para ile ödemelerine izin vereceğini söyledi.

Lucian Blaga University of Sibiu (LBUS) tarafından Çarşamba günü yapılan bir duyuruya göre, kurum Temmuz ayından itibaren 11.000’den fazla öğrencisi için kripto ödeme yöntemlerini uygulamaya geçirmeyi planlıyor. Öğrencilerin, üniversitenin daha sonra Romen leyine dönüştüreceği Elrond‘u (EGLD) kullanarak giriş ücretlerini (lisans öğrencileri için yılda yaklaşık 1000 dolar) ödeyebilecekleri bildiriliyor.

Üniversite Rektörü Sorin Radu yaptığı açıklamada, “Üniversitemiz toplumun ve yerel iş dünyasının bir destekçisi olmuştur ve olmaya devam edecektir. Elrond ile bu ortaklığı geliştirme kararı söz konusu stratejinin bir parçasıdır” ifadelerini kullandı.

2019’da Binance Launchpad’de ICO olarak başlatılan Elrond, Romanya’da 400.000’in üzerinde kişiden oluşan ofislere sahip ve ekibi yerel üniversiteden birçok mezun içeriyor. Elrond esasında, Romanya merkezli blockchain start-up şirketi olarak ön plana çıkıyor. Proje, gelecekte LBUS ile araştırma da dahil olmak üzere başka işbirlikleri yapmayı planladığını söyledi.

Elrond, geçtiğimiz yıl ERD token’ını EGLD haline gelmesiyle birlikte ana ağ swap’ı da dahil olmak üzere bazı önemli değişiklikler yaşadı. Yayınlandığı tarihte EGLD’nin fiyatı, son 24 saatte %13’ün üzerinde artışla 231 dolar’da yer alıyor.

Kaynak : Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.