Romanya’daki Bir Üniversite, Kripto Paraları Ödeme Aracı Olarak Kabul Etmeyi Planlıyor

0

Romanya’nın Sibiu kentinde faaliyet gösteren bir devlet üniversitesi, öğrencilerin giriş ücretlerini kripto para ile ödemelerine izin vereceğini söyledi.

Lucian Blaga University of Sibiu (LBUS) tarafından Çarşamba günü yapılan bir duyuruya göre, kurum Temmuz ayından itibaren 11.000’den fazla öğrencisi için kripto ödeme yöntemlerini uygulamaya geçirmeyi planlıyor. Öğrencilerin, üniversitenin daha sonra Romen leyine dönüştüreceği Elrond‘u (EGLD) kullanarak giriş ücretlerini (lisans öğrencileri için yılda yaklaşık 1000 dolar) ödeyebilecekleri bildiriliyor.

Üniversite Rektörü Sorin Radu yaptığı açıklamada, “Üniversitemiz toplumun ve yerel iş dünyasının bir destekçisi olmuştur ve olmaya devam edecektir. Elrond ile bu ortaklığı geliştirme kararı söz konusu stratejinin bir parçasıdır” ifadelerini kullandı.

2019’da Binance Launchpad’de ICO olarak başlatılan Elrond, Romanya’da 400.000’in üzerinde kişiden oluşan ofislere sahip ve ekibi yerel üniversiteden birçok mezun içeriyor. Elrond esasında, Romanya merkezli blockchain start-up şirketi olarak ön plana çıkıyor. Proje, gelecekte LBUS ile araştırma da dahil olmak üzere başka işbirlikleri yapmayı planladığını söyledi.

Elrond, geçtiğimiz yıl ERD token’ını EGLD haline gelmesiyle birlikte ana ağ swap’ı da dahil olmak üzere bazı önemli değişiklikler yaşadı. Yayınlandığı tarihte EGLD’nin fiyatı, son 24 saatte %13’ün üzerinde artışla 231 dolar’da yer alıyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın