Rockefeller Başkanından Önemli Bitcoin Tahmini!

Yatırım yönetici firması Rockefeller International’ın başkanı Ruchir Sharma, kripto para birimi mevcut ayı piyasasında manevra yaparken Bitcoin fiyatının geleceğine ilişkin yükselişini de dile getirdi.

Sharma, 8 Temmuz’da CoinDesk TV ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in “geri döneceğine” inanıyor, ancak kripto para piyasasının yeniden yükselmeden önce zayıf varlıklardan kurtulması gerektiğini savundu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Sharma, Federal Rezerv politikalarının genel olarak Bitcoin ve kriptoya zarar verdiğini belirtti ancak mevcut gerilemenin genel büyüme yörüngesinin bir parçası olduğunu belirtti. Daha önce Morgan Stanley’in baş stratejisti olarak görev yapan stratejist, son kripto para birimindeki yükselişin bir balon olduğunu ve bir kez patladığında Bitcoin’in öne çıkacağını kabul etti.

“Ayıklamak için fazlalığa ihtıyacımız var, o zaman Bitcoin ve kripto para birimlerinin istikrarlı bir varlık olarak ortayaa çıktığını görebiliriz ama şimdi kendini bu spekülatif çılgınlığa kaptırmış durumda. Bu sadece bir zaman bir zaman meselesi,” dedi Sharma.

Bitcoin’in Gelecekteki Fiyat Hareketi

Sharma ayrıca kripto piyasası hareketini Amazon gibi devlerin ortaya çıkmasına neden oland dot com balonuyla karşılaştırdı.

Bununla birlikte, önümüzdeki altı ayın, özellikle hükümetler tarafından üstlenilen para politakalarına dayanan Bitcoin beklentileri için çok önemli olacağına dikkat çekti. Bu satırda Sharma, değerin tekrar yükselmeden önce daha da düşeceğini belirterek herhangi bir Bitcoin dibini eledi.

“Bitcoin ve kripto para birimlerinde henüz (piyasanın)dibini aramaya istekli değilim. Dünya çapında risk iştahının itici gücü olan ABD ayı piyasası rejimi hala çok fazla oyunda ”diye ekledi.

Bitcoin 21.000 Doları Aştı

Yapılan bu tahmin, Bitcoin kritik 20.000 dolar seviyesinin üzerinde küçük yükselişler elde etmeye devam ederken geldi. Haber hazırlanırken, öncü kripto para birimi, son 24 saatte %1’den daha az kazançla 21.270 dolardan işlem görüyordu.

Daha önceki bir yorumda Sharma, hükümetlerin kriptoyu düzenlemede başarılı olmayacağı konusunda uyardı. Hükümetin Bitcoin’i kontrol altına alma taktiklerinden birinin aşırı para basmak olduğunu, sürdürdüğü bir stratejinin işe yaramayacağını belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.