Ripple için İyi Haber Daha: SEC Hata Yapmış Olabilir!

0
Ripple için İyi Haber Daha: SEC Hata Yapmış Olabilir!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz günlerde Hinman konuşma belgelerini teslim etti. Belgelerin teslim edilmesi sonucunda Ripple şirketine ilişkin söz konusu iddialarından da vazgeçti.

Davayla ilişkili bir avukat, SEC’in dosyalamasında Ripple’ı destekleyen birtakım bilgiler olduğunu açıkladı

Ripple davasındaki John Deaton, Amicus Curiae ve XRP sahiplerini temsil eden avukat, SEC’in dosyalarındaki zayıf iddiaları vurguladı. SEC, sözleşmelerle belirli bir satış teklif etmediği için Ripple için iyi haberlerin olduğunu belirtti.

Ancak ikincil piyasaya girmek için bir hile olduğu için akredite bir yatırımcıya satış yapılabileceği iddia ediliyor. Deaton, belirtilen belirli bir işlem olmadığını belirtti, SEC tüm işlemleri az önce gönderdi.

SEC, bazılarının sözleşmeleri de içeren Ripple davasında Ripple’ın özel satışlarından herhangi birini belirtmedi.

SEC, Ripple Davasında Zayıf mı Kaldı?

Ripple - SEC davası

Avukatlara göre SEC’in argümanı sadece bir ‘but for’ argümanından öteye gidemiyor. But for, Türkçe’de “… olmasaydı” anlamına gelmektedir.

Ripple kurucuları için XRP‘yi kurdu ve bir kısmını satmak için ikincil piyasayı yarattı. SEC’in argümanına göre Ripple’ın çabaları olmasaydı bu satışlar da olmazdı.

Deaton, devamında bunun tehlikeli bir argüman olduğunu öne sürdü. Çünkü bu argümanın sonu Satoshi olmasaydı Bitcoin olmazdıya kadar gidebilir.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC’in Ripple’a Muhalefet Memorandumunu sundu. Bu, Hinman konuşmasıyla ilgili belgelerin davalılara teslim edildiği gün tamamlandı.

XRP sahiplerini savunan avukat, SEC bu davayı farklı şekilde savunmuş olsaydı başarılı olabileceklerinin altını çizdi. ABD gözlemcisi, XRP davasında onlar için bir sorun teşkil edebilecek ya hep ya hiç yaklaşımını benimsedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın