Ekim 24, 2022

Ripple için İyi Haber Daha: SEC Hata Yapmış Olabilir!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz günlerde Hinman konuşma belgelerini teslim etti. Belgelerin teslim edilmesi sonucunda Ripple şirketine ilişkin söz konusu iddialarından da vazgeçti.

Davayla ilişkili bir avukat, SEC’in dosyalamasında Ripple’ı destekleyen birtakım bilgiler olduğunu açıkladı

Ripple davasındaki John Deaton, Amicus Curiae ve XRP sahiplerini temsil eden avukat, SEC’in dosyalarındaki zayıf iddiaları vurguladı. SEC, sözleşmelerle belirli bir satış teklif etmediği için Ripple için iyi haberlerin olduğunu belirtti.

Ancak ikincil piyasaya girmek için bir hile olduğu için akredite bir yatırımcıya satış yapılabileceği iddia ediliyor. Deaton, belirtilen belirli bir işlem olmadığını belirtti, SEC tüm işlemleri az önce gönderdi.

SEC, bazılarının sözleşmeleri de içeren Ripple davasında Ripple’ın özel satışlarından herhangi birini belirtmedi.

SEC, Ripple Davasında Zayıf mı Kaldı?

Ripple - SEC davası

Avukatlara göre SEC’in argümanı sadece bir ‘but for’ argümanından öteye gidemiyor. But for, Türkçe’de “… olmasaydı” anlamına gelmektedir.

Ripple kurucuları için XRP‘yi kurdu ve bir kısmını satmak için ikincil piyasayı yarattı. SEC’in argümanına göre Ripple’ın çabaları olmasaydı bu satışlar da olmazdı.

Deaton, devamında bunun tehlikeli bir argüman olduğunu öne sürdü. Çünkü bu argümanın sonu Satoshi olmasaydı Bitcoin olmazdıya kadar gidebilir.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC’in Ripple’a Muhalefet Memorandumunu sundu. Bu, Hinman konuşmasıyla ilgili belgelerin davalılara teslim edildiği gün tamamlandı.

XRP sahiplerini savunan avukat, SEC bu davayı farklı şekilde savunmuş olsaydı başarılı olabileceklerinin altını çizdi. ABD gözlemcisi, XRP davasında onlar için bir sorun teşkil edebilecek ya hep ya hiç yaklaşımını benimsedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?