Ekim 14, 2022

Ripple SEC Davası Ertelenebilir: İşte Ortaya Çıkan Sorun

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple (XRP) davasında büyük ölçüde beklenen Hinman konuşmasını ve ilgili belgeleri korumak istiyor. Ancak mahkeme, meseleyi çözmek için komisyondan belgeleri devretmesini çok daha önce talep etmişti.

Uzmanlar, Hinman notlarıyla ilgili kararı kendi lehinde almadıktan sonra SEC’in hala seçme seçenekleri olduğunu öne sürerek konuyu tartışmalı hale getirdiler. Yargıç Analisa Torres, SEC’in Yargıç Analisa Torres’in emirlerine yönelik itirazını reddetti. Ancak SEC, XRP davasında Hinman anlaşmazlığını yaklaşık 2 ay boyunca askıya alabilecek bir aşamayı devreye sokmak isteyebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Avukat Jeremy Hogan, konuya ilişkin yanlış söylemleri ortadan kaldırmak için açıklamalarda bulundu. Avukat, 29 Eylül’de SEC’in itirazını reddettiğini ve önemli belgeleri teslim etmesini istediğinin altını çizdi. Ancak, Hinman konuşma notlarını ne zaman açıklamaları gerektiğine ilişkin detay paylaşmadı.

XRP davasındaki endişenin ana nedeni da tam olarak bu noktada ortaya çıkıyor. Son tarih, davada hakimin kararının temyiz edilmesi gerektiği bilgisini paylaştığında ortaya çıkacak ancak bu karar henüz gelmedi. Avukat, mahkemenin bu konuda hoşgörülü olduğunu, çünkü belge bir kez çıktıktan sonra geri dönmenin bir yolu olmadığını da sözlerine ekleyerek hala oldukça güçlü olduklarını dolaylı yoldan vurguladı.

XRP

Avukata göre, SEC’in yeniden değerlendirme başvurusunda bulunmaya karar vermesi durumunda, buradaki son tarih 60 gün veya belki daha sonraki günlere kadar genişleyebilir. Tahmin edilebileceği üzere, komisyonun bunu yapma olasılığı çok yüksek.

Aslında, bu tartışmaların nedeni Hinman konuşma e-postalarının sahip olduğu bilgiler, XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığını kanıtlamakla alakalı değil. Ancak, yalnızca Adil Bildirim Savunması ile ilgili olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?