Ripple SEC Davası Ertelenebilir: İşte Ortaya Çıkan Sorun

0
Ripple SEC Davası Ertelenebilir: İşte Ortaya Çıkan Sorun

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple (XRP) davasında büyük ölçüde beklenen Hinman konuşmasını ve ilgili belgeleri korumak istiyor. Ancak mahkeme, meseleyi çözmek için komisyondan belgeleri devretmesini çok daha önce talep etmişti.

Uzmanlar, Hinman notlarıyla ilgili kararı kendi lehinde almadıktan sonra SEC’in hala seçme seçenekleri olduğunu öne sürerek konuyu tartışmalı hale getirdiler. Yargıç Analisa Torres, SEC’in Yargıç Analisa Torres’in emirlerine yönelik itirazını reddetti. Ancak SEC, XRP davasında Hinman anlaşmazlığını yaklaşık 2 ay boyunca askıya alabilecek bir aşamayı devreye sokmak isteyebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Avukat Jeremy Hogan, konuya ilişkin yanlış söylemleri ortadan kaldırmak için açıklamalarda bulundu. Avukat, 29 Eylül’de SEC’in itirazını reddettiğini ve önemli belgeleri teslim etmesini istediğinin altını çizdi. Ancak, Hinman konuşma notlarını ne zaman açıklamaları gerektiğine ilişkin detay paylaşmadı.

XRP davasındaki endişenin ana nedeni da tam olarak bu noktada ortaya çıkıyor. Son tarih, davada hakimin kararının temyiz edilmesi gerektiği bilgisini paylaştığında ortaya çıkacak ancak bu karar henüz gelmedi. Avukat, mahkemenin bu konuda hoşgörülü olduğunu, çünkü belge bir kez çıktıktan sonra geri dönmenin bir yolu olmadığını da sözlerine ekleyerek hala oldukça güçlü olduklarını dolaylı yoldan vurguladı.

XRP

Avukata göre, SEC’in yeniden değerlendirme başvurusunda bulunmaya karar vermesi durumunda, buradaki son tarih 60 gün veya belki daha sonraki günlere kadar genişleyebilir. Tahmin edilebileceği üzere, komisyonun bunu yapma olasılığı çok yüksek.

Aslında, bu tartışmaların nedeni Hinman konuşma e-postalarının sahip olduğu bilgiler, XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığını kanıtlamakla alakalı değil. Ancak, yalnızca Adil Bildirim Savunması ile ilgili olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın