Rezervler Ayı Piyasasına İşaret Ediyor Olabilir

Kripto para borsalarındaki akış verisi, piyasadaki mevcut hissiyatı ve yatırımcıların davranışlarını belirlemede en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. CryptoQuant tarafından paylaşılan yeni verilere göre, boğalar için pek de iyi bir işaret olmayan bir yukarı dönüş gördüğümüzü gösteriyor ancak dikkat edilmesi gereken bir detay var.

Ticaret hacmine ve belirli yatırım ürünlerine yapılan yatırım girişlere göre, döviz girişlerindeki ani artış, spot varlıklardan ziyade çoğunlukla kripto para türevlerine bağlıdır, bu da satış baskısının piyasadaki düzenli satış işlemlerinden gelmeyeceği anlamına gelir.

Verilere göre piyasadaki ilgi, yatırımcıların çoğunluğunun Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere diğer kripto paralara yeniden ilgi gösterdiğini kutlamak için henüz çok erken. Ayıların pozisyonlarını kapatmak yerine ek olarak fonlamaya hazır görünmeleri, artan döviz girişleri bu eğilimi gösteren bir diğer veriyi temsil ediyor.

Bunu yapmak için, bazı yatırımcıların pozisyonlarını ayakta tutmak için ek fon yatırması ve mevcut zararları karşılaması gerekiyor.

Kripto Varlıklarda Kurumsal Girişler de Benzeri Örüntüye Sahip

Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta nispeten düşük bir 9,2 milyon dolarlık giriş kaydetti. Ancak CoinShares verilerine göre, bu fonların çoğu kısa (short) vadeli yatırım ürünlerine yönlendirilmiş durumda.

Short Bitcoin yatırım ürünleri, toplam AuM’yi rekor kıran 158 milyon dolara yükselten yaklaşık 20 milyon dolarlık giriş gördü. Veriler, kurumsal yatırımcıların perakende trader’ların davranışlarını yansıttığını ve yine de kripto para piyasasının toparlanmasına inanmadığını gösteriyor.

Haber hazırlanırken çoğu dijital varlık zararla işlem görüyordu. 10 günden kısa bir süre içinde Merge güncellemesine hazırlanan Ethereum ise %1’den biraz daha az değer kaybederken, Bitcoin değerinin neredeyse %1,5’ini kaybetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.