Nisan 10, 2020

Reddit Platformuna, Blockchain Tabanlı Ödül ve Kullanıcı Cüzdanları mı Ekleyecek?

Amerikan sosyal haber toplama ve tartışma sitesi Reddit, nihayet kullanıcıların kripto kullanarak bahşiş vermesini amaçlayan bir blockchain tabanlı sistemi entegre ediyor olabilir. Raporlar 9 Nisan’da Redditor, MagoCrypto tarafından platformda yayınlanan bir videodan geliyor.

Reddit’in son raporları blockchain sistemine geçmeye yönelik. Bir zamanlar kripto dostu olmayan sosyal medya sitesinden büyük bir geçiş. Uygulama, 2016 yılında platformunda kripto para birimi reklamlarını yasaklamıştı. Bununla birlikte, son haberler kullanıcılara — blok zinciri veya ödüllendirici gönderilerle ilgili bir kripto para birimi kullanılarak yapılan ödemeler hakkındaki — umut veriyor.

Reddit, çoğu kripto para birimi gibi puanların değere sahip olacağı bir blockchain tabanlı puan sistemi kurmaya çalışıyor. Her kullanıcı kendi hesapları aracılığıyla puanlarını görebilecektir. Reddit, blok zincirini ekosistemine başarıyla dahil edebiliyorsa, bunun genel olarak benimsenmesi için dev bir adım olacağını söylemeye gerek yok.

Reddit henüz resmi olarak yorum yapmadığı için yayınlanan videonun orijinalliği henüz tam olarak açık değil. Buna ek olarak, hangi blok zincirini kullandıkları konusunda da netlik yok. Platformlarındaki en iyi yorumlardan biri basitçe “Hangi blockchain?” ama hiçbiri bunu açıklığa kavuşturamadı ki bu da çok fazla belirsizliğe neden oldu.

Bildirildiği gibi, puanların değeri olacaktır ve görünüşe göre diğer Redditor’a kripto para birimi olarak gönderilebilir. Ancak, bu paraların Reddit uygulamasının dışına gönderilip gönderilemeyeceği konusu açık değil. Reddit’in bir web sitesi olarak geliştirilmesine, tüm bu belirsiz soruların ortaya çıkma hızıyla büyük katkı sağlanacaktır.

Beklemek ve görmek zorunda kalsak da, tüm kripto seven Redditor’lerin yeni blockchain tabanlı sistemi seveceği düşünülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.