Nisan 24, 2022

Raoul Pal Uyardı: “Bu Sebep, Kripto Paraların Çöküşünü Tetikleyebilir”

Kripto para dünyasının tanınan isimlerinden ve eski Goldman Sachs’ta yöneticisi Raoul Pal, borsadaki muhtemel olumsuz havanın önümüzdeki aylarda kripto para fiyatlarını da tehdit edebileceğini düşünüyor.

Twitter hesabında açıklama yapan Raoul Pal, NASDAQ’ı yakından takip etmeye devam ettiğini açıkladı. Pal, NASDAQ’ın teknik analiz açısından, kritik bir destek seviyesini kırması halinde endeksin potansiyel olarak daha düşük dipler yaratabileceğinin oldukça olası olduğunu düşünüyor.

“Hisse senetlerinin tutunamaması, düşük seviyenin çıkarılması durumunda ciddi aşağı yönlü riskleri ortaya çıkabilir.”

raoul pal

Raoul Pal, kripto para piyasaları için yeni düşüşler görmek zorunda olmadığımızı ancak mevcut makro koşulların dijital varlıkları da aşağı çekebilecek büyük bir düzeltmenin kapıda olabileceğini ima ettiği konusunda uyardı.

“Enerji stoklarını, petrol emtialarını vb. kırmızı renkte görmek, hızlandırılmış bir paniğin tam bir ‘korelasyonu’ riskini artırmaya başlar. Saklanacak tek yer bu durumda dolar  ve muhtemelen tahviller olacaktır (çünkü herkes short’tadır). Ve evet, kripto paralar da bu olumsuz havadan etkilenebilir.”

Raoul Pal, Real Vision ile yaptığı yeni bir röportajda da konuşmuştu. Pal, kripto varlıkların düzeltme aşamasına gelmesi durumunda, genel olarak değişen bir piyasa yapısı içinde daha fazla gürültü olacağını düşünüyor.

“Girmek istediğim şeylerin pozisyonlarını katmanlamak için bu dezavantajı arıyorum… Açıkçası, kripto varlıklar da buna yakalanacak ve daha da düşecek ama sanırım hepimiz piyasalardaki iniş çıkışlara alıştık. Düşük seviyeyi aştığını düşünmüyorum, bu yüzden sadece daha fazla gürültü olduğunu düşünüyorum ve geçen yıl içinde bulunduğumuz bu geniş özensiz aralıktayız.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.