Kasım 18, 2023

Popüler Analistten “Short Squeeze” Çağrısı: İki Altcoin Patlamaya Hazır!

Kripto analisti @Cryptoinsightuk, XRP ve ADA fiyatında genel olarak yükseliş eğilimini sürdürüyor. Analist, son dönemdeki konsolidasyona rağmen her iki varlığın da agresif yükselişler için hazır olduğunu belirtti.

xrp grafiği

XRP fiyatında bir short squeeze için zemin oluştuğunu belirten Cryptoinsightuk, fiyat düşerken açık faizde büyük bir artış olduğuna ve 100 milyon doların üzerinde kısa pozisyon eklendiğine işaret ediyor. Fiyat daha da düşse bile açık pozisyonlar yüksek kalmaya devam etti ve bu da yoğun kısa pozisyonlanmaya işaret ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cryptoinsightuk, 0,64 dolar civarındaki kilit direncin üzerine çıkılmasının, açığa satış yapanlar pozisyonlarını kapatmak için çabalarken XRP’de patlayıcı bir hareketi tetikleyebileceğine inanıyor. Bu, analistin 0,89 ila 1,35 dolarlık bir hedef aralığını göz önünde bulundurmasıyla, hızlı kazançlar sağlayan basamaklı bir etki yaratabilir. Fiyat ve RSI arasındaki yükseliş ayrışması da boğa durumunu destekliyor.

Cardano fiyatına ilişkin tahmin yapan analist, son zamanlarda bazı aldatıcı sinyaller, 4 saatlik devasa kırmızı mum hacmi de dahil olmak birtakım sinyallerin düşüş göstermiş gibi göründüğünü belirtti. Ancak, @Cryptoinsightuk saatlik grafikte yapılan incelemelerin bu hacmin çoğunun yeşil, yükseliş mumlarında gerçekleştiğini gösterdiğinin altını çizdi.

cardano analizi

ADA, paralel bir kanal içinde daha yüksek düşükler ve yüksekler yaparak sıkı bir yükseliş trendinde kalmaya devam ediyor. Analist, açık ilginin de önemli ölçüde azalmasıyla birlikte uzun vadeli yükseliş görünümünü koruyor. Konsolidasyona rağmen yükseliş trendi bozulmadan devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.