Popüler Altcoin’den Dikkat Çeken Ortaklık: Oyun Sektörüne Giriyor!

Popüler Altcoin’den Dikkat Çeken Ortaklık: Oyun Sektörüne Giriyor!

  • Ethereum’un (ETH) yakın zamanda gerçekleşecek olan yükseltmesi Merge’den pozitif olarak etkilenip ralli yaşaması beklenen popüler bir altcoin, oyun dünyasını blok zincirine getirmek için GameSwift ile heyecan verici bir iş birliği gerçekleştirdi.

Merkezi olmayan ve topluluk odaklı bir oyun ekosistemi olan GameSwift, kripto oyun sektörünü yeniden icat inşa etmek için Polygon (MATIC) ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu nedenle GameSwift, orijinal imparatorluğunu Polygon Edge teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş bir zincire dayalı olarak kuruyor.

2020 yılının başlangıcından bu yana bilgisayar oyunları/oyun sektörü tamamen yeni bir boyut kazanıyor. Web3 oyun projelerinin de gündeme gelmeye başlamasıyla, oyun sektörü blok zincirine doğru hızla ilerliyor. Bu ortaklığın da bu ilerlemenin bir sonucu olarak gerçekleşiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Polygon, son zamanlarda ileriye doğru ilgi çekici bir büyüme yaşıyor. GameSwift ile yapılan mevcut anlaşmanın yanı sıra ağ, Intella X gibi oyunla ilgili diğer platformları da piyasaya sürmeye devam ediyor.

Ayrıca ağın oyun dünyasına girişinin oyun yaratma, oynama ve oyunlarla ilgili tartışmalara katılabilmek için bir platform olan Steam’e benzer bir oyun platformu yaratmaya yönelik açık bir girişim olduğu düşünülüyor. Platform şu anda 30.000’e yakın oyuna ev sahipliği yapıyor ve 100 milyon kişilik güçlü bir hayran kitlesine sahip.

Oyun sektörünü Web2’den Web3’e taşımak

Polygon (MATIC) ve GameSwift (eski adıyla StarTerra) arasındaki iş birliğinin, web2 oyunlarını web3 alanına ilerletmek için bir mekanizmayı hayata geçirmesi amaçlıyor. Web3 oyun sistemleri, oyun dünyasındaki güncel hype olarak kabul ediliyor ve gelişmiş web3 oyun ortamını deneyimlemek isteyen hem eski hem de yeni oyunculardan büyük ilgi görüyor.

GameSwift, bu amaca ulaşmak için yeni bir zincir oluşturmak amacıyla, Polygon’un süper ağlarını kullanarak web3 oyun çözümleri geliştirmek için Polygon ile olan ortaklığından yararlanmayı hedefliyor.

Polygon oyun dünyasına ne getirecek?

Polygon’un oyun dünyasına girişi, kullanıcılar için daha yüksek verim ve çok düşük işlem ücretleri sağlayan platformun Polygon Edge teknolojisinin özelliklerini ortaya çıkardı. Yeni gelişme hakkında konuşan GameSwift CEO’su Wojciech Gruszka, konuyla ilgili şunları söyledi:

“GameSwift için Polygon’u seçmek; aynı zamanda düşük işlem maliyetlerine, mevcut diğer teknolojilere kıyasla uygulama kolaylığına ve Polygon tarafından sunulan yıkıcı teknolojik çözümlere erişim anlamına geliyor.”

Polygon, GameSwift ile gerçekleştirdiği bu iş birliği içerisinde, yeni oyunların oluşturulmasını da finanse edecek. Ağ tarafından bu amaç için bir mali hibe bile teklif edilmiş durumda. GameSwift ekosistemi, iş birliği sonucunda GameSwift portalı, stüdyolar, ID, Analytics, Extension, SDK, Launcher ve diğer ağlara köprü gibi özellikler kazanacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.