Popüler Altcoin Kripto Piyasayı Geride Bıraktı!

  • Blue-chip DeFi altcoin’leri, Ethereum’un birleştirme olayı hızla yaklaşırken önemli kazançlar kaydetti. Bu altcoin’lerin biri ise diğerlerini geride bıraktı.

Lido Finance (LDO), Compound (COMP) ve Synthetix (SNX) gibi DeFi altcoin’leri, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içinde önemli kazançlar kaydetti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CoinMarketCap verilerinde, Lido Finance’in yerel tokeni LDO, bu sabah erken saatlerde yaklaşık yüzde 20’ye varan kazanç elde etti ve piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında en büyük kazancı temsil etti.

Likit staking platformu, kullanıcıların Ethereum‘u stake etmelerine ve varlıklarından küçük bir getiri elde etmelerine olanak tanır. Ve doğrudan Ethereum’un Beacon Chain’inde stake etmenin aksine, Lido stake edenler karşılığında stETH alır ve bu da piyasada kullanılmaya devam edebilir.

LDO yaklaşık 1,90 dolar seviyesinden el değiştiriyor ve şu anda yaklaşık 1.1 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ancak LDO fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 18,62 dolar seviyesinden hala çok uzakta.

Compound (COMP) ve Synthetix (SNX)

Borç verme platformu Compound‘u destekleyen yerel token COMP da son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 10 değer kazandı. DeFi tokeni, yaklaşık 357 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip, ancak CoinMarketCap verilerine göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 911,20 dolardan yüzde 94,52 oranında düştü.

Synthetix‘in yerel token SNX de son 24 saat içinde yüzde 13,94 arttı.

57. en büyük kripto para birimi olan SNX, 762 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve CoinMarketCap verilerine göre Şubat 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.77 dolardan yüzde 88.59 düşüşle 3.24 dolardan işlem görüyor.

Coinglass’a göre, geçtiğimiz günlerde yaşanan altcoin yükselişinde kripto para piyasasında yaklaşık 42.67 milyon dolarlık kısa vadeli işlem tasfiye edildi.

Total market

DeFi token’ları Ethereum Merge’i yaklaşırken yükselişe geçti

Bugünkü yükseliş fiyat hareketinin arkasındaki başlıca nedenin, muhtemelen yaklaşmakta olan Ethereum birleşmesi ve artan DeFi aktivitesi olduğu düşünülüyor.

Dune Analytics’ten alınan verilere göre, ağ yükseltmesinden önce Ethereum’da yaklaşık 13.458 milyon Ethereum stake edilmiş durumda.

DefiLlama’dan alınan verilere göre, tüm blok zincirlerinde kilitlenen toplam değer (TVL) ise son 24 saat içinde yüzde 3,51 arttı.

Lido’nun TVL’si de aynı dönemde yüzde 8,74 arttı ve bu artış onu DefiLlama’dan alınan verilere göre TVL tarafında Ethereum’daki ilk 10 DeFi uygulaması arasında en önemli bir sıraya getirdi.

Tüm DeFi etkinliğinin %50’sinden fazlasına güç sağlayan ağ olan Ethereum, yaklaşan konsensüs geçişi sonrası fiyatta artış yaşayacağı umuduyla son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 10 arttı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre ETH, günlük işlem hacimlerinde yüzde 30’luk bir artışla haftalık kayıplarını geri alarak, coin başına 1.591 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Decrypt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.