Nisan 27, 2023

Polygon, ZkEVM Köprüsünü Duyurdu: Blockchain Dünyası Heyecanlı!


Son güncellenme : 27.04.2023 - 11:44

Polygon ağı, PoS (hisse kanıtı) köprüsüyle aynı düzeyde güvenlik, işlevsellik ve kullanıcı deneyimi sunan zkEVM köprüsünü resmen duyurdu. Bu gelişme, kullanıcıların blok zinciri ölçeklendirmesinin geleceğine başlamasını kolaylaştıran kritik bir adım olarak da tanımlanıyor.

zkEVM için Polygon Köprüsü, topluluktan gelen geri bildirimleri içeren çeşitli UX iyileştirmeleriyle birlikte yayınlanacak. Bunlar arasında daha görünür bir ilerleme çubuğu, işlem geçmişi, renk kodlu tamamlanma durumuna sahip son işlem paneli, bekleyen işlemler için zaman tahminleri ve filtreleme yeteneği yer alıyor.

Polygon’a göre, sıfır bilgi teknolojisiyle desteklenen köprüler diğer teknolojilerle desteklenenlere kıyasla daha daha iyi çalışıyor. Çünkü tamamen akıllı sözleşmelerle yönetilen bu köprüler Ethereum’un güvenliğini sağlamaktalar.

Polygon’un zkEVM köprüsü hızlı kesinlik sunarak kullanıcıların rollup içinde hızlı kesinlik ile işlem yapmasına olanak tanıyacağını iddia ediyor. Kullanıcılar, anormal durumlar hariç genellikle 30-60 dakika içinde Ethereum ana ağındaki fonlarını talep edebilirler.

ERC-20 ve ERC-777 token’larının genişletilmiş özellikleri dahil olmak üzere en popüler varlıklar Polygon’un zkEVM köprüsünde destekleniyor. Bir kullanıcı köprüleme işlemini tetiklediğinde, köprülenen token otomatik olarak eşlenecek ve bu da işlemi daha kullanıcı dostu hale getirecektir.

Aylar süren testlerin ardından zkEVM, 27 Mart’ta beta olarak piyasaya sürüldü ve izinsiz, açık kaynaklı ve herkese açık hale getirilerek herkesin işlem yapmak ve inşa etmek için kullanmasına izin verdi. Aralarında Lens, Balancer, Midnight Society, Oath of Peak, ANKR, Alchemy, Sequence ve The Graph’in de bulunduğu birçok üst düzey ekip halihazırda beta sürümü üzerinde çalışıyor.

Polygon ekosistemi, Web3’ün kitlesel olarak benimsenmesi yoluyla herkes için eşitlikçi bir gelecek inşa etmeyi amaçlamaktadır. En son gelişmelerden haberdar olmak için okuyucular Polygon Labs Blog’unu ve sosyal kanalları takip edebilirler.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : AZCoin News

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?