Haziran 13, 2024

XRP Ledger Ethereum Desteği Alıyor: Ripple Yan Zinciri Başladı!


Ripple Labs, XRP Ledger (XRPL) ile Ethereum Virtual Machine (EVM) arasında köprü oluşturacak yeni bir çözüm olan XRPL EVM Sidechain’i duyurdu. Bu önemli adım, gerçek dünyadaki varlıkların tokenizasyonu (RWA) ve merkeziyetsiz finans (DeFi) alanlarında geliştiricilere yeni fırsatlar sunmayı hedefleyen bir planın parçası.

XRPL EVM Sidechain‘in entegrasyonunu sağlayan köprü, wrapped XRP (eXRP) kullanarak yerel varlık ve gas tokeni olarak hizmet verecek. Bu köprü, XRPL ve EVM sidechain arasında sorunsuz varlık transferlerini sağlarken, birlikte çalışabilirlik ve verimli işlem süreçlerini koruyacak şekilde tasarlandı.

Ripple’ın teknik ekibi, bu köprünün kullanıcı ve geliştirici deneyimini ve güvenliğini öncelikli olarak ele alarak, varlık geçişlerinin sorunsuz olmasını sağlamak için yoğun bir çalışma yürütüyor.

Bu lansmanda dikkat çeken önemli bir detay ise Axelar köprüsünün özel kullanımıdır. Axelar, validator ağı tarafından işletilen güvenilir ve verimli bir merkeziyetsiz köprü olarak hizmet verecek ve yan zincir için yerel gas tokeni (eXRP) kaynağı olarak işlev görecek. Peersyst CEO’su Ferran Prat, Axelar’ın gücünü vurgulayarak, köprünün “savaşta test edilmiş, üretime hazır ve tamamen uyumlu” olduğunu ve eXRP’yi XRPL EVM yan zincirine yerel para birimi olarak tanıtmada önemli bir rol oynayacağını belirtti.

Bu yeni gelişmenin ortasında, XRP’nin fiyatı son 24 saatte %2,34 artış gösterdi ve bu da Ripple’ın stratejik planlarına ve teknolojik ilerlemelerine olan yatırımcı güveninin artmakta olduğunu yansıtıyor olabilir.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?