Polygon Kurucusu Kripto ve Blockchain’in Geleceğini Adlandırdı!

Önde gelen Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon ağının kurucusu Sandeep Nailwal, kripto sektörünün geleceğinin “oyunlar” olduğunu belirtti.

Nailwal, Reddit’te soru-cevap etkinliği düzenleyerek Polygon ve kripto endüstrisi hakkındaki soruları yanıtladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Nailwal, blockchain teknolojisinin gerçek hayattaki kullanım senaryolarına ilişkin “oyun” sektörünün önemine dikkat çekti. Kurucuya göre sektördeki yenilikçi yakalaşım 6 ila 18 ay içerisinde Web3 dünyasına büyük etki yaratma potansiyeli taşıyor. Verilere göre Web3 oyunları 2022 yılında 2 milyardan fazla fon toplamayı başardı. Polygon, ImmutableX (IMX) gibi ekosistem oyuncularıyla birlikte bu finanse edilen oyunlar açısından önde gelen isimler oldu.

Gelen sorulardan birisinde ise kripto para ve blockchain teknolojisinin neden bir “aldatmaca” gibi göründüğü yönünde eleştiri geldi.

Polygon kurucu ortağı “kripto tokenlerin %90’ının dolandırıcılık olduğunu” kabul etti ama aynı zamanda dijital varlık alanının son yıllarda sağladığı bazı özgecil faydalara da işaret etti.

Kurucu, DeFi alanı ve gelişmekte olan blockchain altyapısındaki ölçeklenmenin önemli olduğuna inanıyor. Bu alandaki gelişimlerin devam edermesi merkezi olmayan borsalar ve merkezi olmayan para piyasaları gibi finansal önemli ilkeler yaratılmasında oldukça önemli. Kurucu Hindistan’daki COVID yardımından, Ukrayna’da ve Türkiye’deki yardım etkinliklerinin kripto para ile gerçekleştirilmesine dikkat çekti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.