Paypal’ın Kripto Adımlarına Dair Son Detaylar!

Geçen haftalarda ortaya çıkan PayPal’ın kripto para piyasasına gireceği haberi, sektörde büyük yankı uyandırdı. Ayrıca Bitcoin fiyatını etkilediği görüşü de, pekçok uzman tarafından desteklendi. Geçtiğimiz gün 2020’nin 3. çeyreğinde kaydedilen rekor geliri açıklayan PayPal CEO’su da, önümüzdeki aylarda gelecek olan kripto para birimi hizmetleri hakkında daha fazla ayrıntı verdi.

PayPal CEO’su Daniel Schulman, online ödeme devinin önümüzdeki yılın başında kripto para birimiyle ilgili çok sayıda yeni özellik ekleyeceğini söyledi. Schulman, platformun 28 milyon tüccar için mal ve hizmetler adına kripto ödemelerini mümkün kılacağını kaydetti. Bunun “tüketiciler veya tüccarlar için ek ücretler” ile sonuçlanmayacağına dair güvence verdi. PayPal’ın mobil ödeme hizmeti uygulaması Venmo, dijital varlık satın alımlarını da destekleyecek.

Daha önce Bitcoin sahibi olduğunu söyleyen Schulman, PayPal müşterilerinin yalnızca% 10’unun kripto para hizmetlerine erişimi olduğunu iddia etti. Schulman’ın söylediğine göre “Şirketin tahmin ettiğinden iki veya üç kat daha büyük” bir bekleme listesi var ve önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla kullanıcı erişim elde edecek.

PayPal CEO’su ayrıca, şirketinin, kullanıcıları için merkez bankaları ve düzenleyicilerle “yakın görüşmelerde” olduğunu söyledi. Ünlü CEO, bunların yanında, PayPal‘ın haftalık kripto satın alma limitini 10.000 dolardan 15.000 dolara çıkaracağını bildirdi. CEO, “Önümüzdeki yıl boyunca birkaç farklı alana geçtiğimizi göreceksiniz.” diye ekledi.

PayPal’ın, kripto para alanında aktif olmak ve fark yaratmak istediği açık. Bu sebeple şirket, uzun süre daha manşetlerde kendine yer bulacak gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.