%125 Patladı: Aniden Yükselen Altcoin Piyasayı Geride Bıraktı!

  • Merkezi finans firmaları hayatta kalmak için mücadele ederken, Ethereum üzerine kurulu bir DeFi Protokolü saatler içinde yüzde 125 büyüdü.

Ethereum tabanlı bir merkezi olmayan finans (DeFi) platformuna güç veren popüler bir altcoin, eetkileyici bir şekilde toplanarak kripto piyasasının geri kalanını etki altına alan düşüş trendine meydan okudu.

RGT coin’de patlama yaşandı

Rari Governance (RGT), katılımcıların kripto para birimlerinde borç almasına, borç vermesine ve getiri elde etmesine olanak tanıyan bir DeFi paketi olan Rari Capital‘in yönetim token’ıdır.

RGT coin sahipleri, on-chain oylama yoluyla protokolün yönetişim sisteminde yer alabilir, ücret ödülleri kazanmak için merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) bulunan likidite havuzlarına katkıda bulunabilir ve token’ı protokolün hizmetlerinde indirim almak için kullanabilirler.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Rari platformu yaptıkları açıklamada RGT coin’i para kazanırken token’ları yakan deflasyonist bir kripto para birimi olarak tanımlıyor.

“Protokol tarafından kazanılan her kuruşta RGT yakılacak (tam olarak tüm gelirlerin yüzde 70’i), protokol başarılı oldukça token’ın toplam arzını azaltacak.”

DeFi veri izleyicisi DeFi Llama verileri de Rari Capital’in şu anda 54.26 milyon dolarlık toplam kilitli (TVL) sermayeye sahip olduğunu gösteriyor.

Bir noktada RGT coin, mevcut seviyelere düzeltme yapmadan önce 12 saatten kısa bir süre içinde 4,08 dolardan 9,20 dolara patlayarak yüzde 125 oranında yükseldi. Ancak düzeltme yaşayan kripto para biriimi, CoinGecko verilerine göre yazım sırasında ise yüzde 57’nin üzerinde bir artışla 6,78 dolar seviyesinde bulunuyor.

rgt coin

CeFi protokolleri zor durumda

Rari gibi DeFi platformlarının başarısının aksine, birkaç merkezi finans (CeFi) kripto projesi son zamanlarda önemli kayıplar ve aksiliklerle karşı karşıya kalıyor.

Daha dün, Singapur merkezli kripto para platformu Vauld’un, piyasa genelini etkisi altına alan geniş çöküşü takiben yaşadıkları “finansal zorluklara” yanıt olarak alım satım, para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığı ortaya çıktı.

Bunun yanı sıra, KoinFinans tarafından da daha önce belirtildiği üzere, Celsius Network de iflas olasılığıyla karşı karşıya kalmasının ardından Haziran ayında sitesindeki çok sayıda işlevini durdurmuştu.

Geçen Perşembe günü FTX ABD kripto borsası, şirketin piyasada yaşanan son düşüşün üzerlerinde olumsuz bir etkisi olduğunu açıklamasının ardından, zor durumdaki dijital varlık lending protokolü BlockFi’yi dokuz haneli bir anlaşmayla satın almayı planladığını söyledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.