Ekim 24, 2022

Balinalar Şaşırttı: Para SHIB ve DOGE Yerine Bu Altcoin’e Aktı


Son güncellenme : 24.10.2022 - 13:42

On-chain analitik firması Santiment, Chainlink (LINK) sahibi ‘büyük yatırımcıların’ istikrarlı bir biçimde büyüdüğünü açıkladı. Verilere göre 2017 yılında kırılan rekor çoktan aşıldı. LINK, 2017 yılında piyasaya sürüldü.

Nitekim, her bir adresin en az 100.000 LINK’e sahip olduğu balina cüzdanlarının sayısı 459’a ulaştı. Sonuç olarak şu anda neredeyse 700.000 dolara eşdeğer varlığa sahipler.

Chainlink grafiğini daha detaylı inceleyen Santiment, dikkat çekici bir detay paylaştı. Balinaların Mart 2022’den bu yana 312.7 milyon dolar harcadığı ve 47.31 milyon LINK satın aldığı ortaya çıktı.

Chainlink Fiyat Hareketi

Chainlink, ayı piyasasının gücünü hissettirdiği son aylarda diğer kripto paralara benzer şekilde belirli bir aralıkta sıkıştı. Bu aralık ise 6-8,5 dolarlık alanda yer alıyordu. Bu detaya karşın LINK, Mayıs 2022’den bu yana fiyatını %75 arttırdı. Sonuç olarak Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini söylemek mümkün.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere ayı piyasasına rağmen fiyat grafiğindeki artış projenin gücünü ortaya koyan önemli bir detay. Projenin başında yer alan eski Google CEO’su Eric Schmidt de benzeri bir görüşe sahip.

Chainlink altcoin grafiği
Chainlink Fiyat Grafiği – CoinMarketCap

Genel gidişata rağmen Chainlink fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %85 uzakta. Kripto para biriminin temel ve teknik özellikleri göz önüne alındığında, LINK’in büyümeye devam edip etmeyeceğini zaman gösterecek.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?