Santiment Tarih Verdi: Bu Altcoin %200 Artış Gösterebilir!

Kripto analitik firması Santiment, popüler altcoin ADA’nın şu anda değerinin altında olduğunu ve önümüzdeki üç ay içinde fiyatının muhtemelen iki katına çıkacağını söylüyor.

Santiment 13 Nisan 2021’de, bir blog yazısında Sanbase platformuna “MVRV oranı (Z-skor)” adlı bir metrik eklediğini duyurdu. Bu metrik, “coin’in piyasası ile gerçekleşen değeri arasındaki sapmayı ölçer.” 21 Mart 2021’de yayınlanan bir blog gönderisinde Santiment, bunun neden yararlı bir ölçüm olduğu hakkında daha fazla bilgi verdi:

“Değerlendirme yöntemleri ve coin durum tespiti söz konusu olduğunda, MVRV (Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere) oranı, on-chain analistler arasında giderek daha popüler bir seçim haline geldi.

Metrik, belirli bir coin’in şu anda aşırı değerli mi yoksa düşük değerli mi olduğunu ve yaklaşan bir trendin tersine dönme olasılığını ölçmenin basit bir yolunu sunuyor.” 

Daha basit şekliyle MVRV, kripto para yatırımcılarının bir altcoin fiyatının adil olup olmadığını anlamasını sağlayan bir orandır. Bağımsız bir metrik olarak MVRV, piyasanın tepelerini ve diplerini belirlemek için kullanılır.

Tarihsel verilere göre, piyasada ortaya çıkan hemen hemen her zirve ve dip kısmı doğru bir şekilde tahmin ettiği için gösterge başarılı sayılabilir.

Bunların yanında, bugün erken saatlerde Santiment, ADA’nın şu anda Ocak 2019’dan bu yana “gerçekleşen değerine kıyasla en düşük nispi konumunda” olduğunu söyledi.

Ayrıca, ADA’nın MVRV oranının en son bu kadar düşük olduğu zaman fiyatının “sonraki üç ayda” ikiye katlandığını belirtti.

Cardano fiyatı nasıl 2'ye katlanacak

Diğer Altcoin Tahminleri

Bunların yanında, Crypto Capital Venture’ın Kurucusu ve aynı zamanda çok popüler YouTube kanalı “Crypto Capital Venture”’ın ev sahibi Dan Gambardello, 3 Ekim’de Cardano (ADA) için uzun vadeli fiyat hedefini verdi.

Gambardello 235 binden fazla Twitter takipçisine 35x’lik bir yükseliş beklediğini söyledi:

İki gün sonra, Cardano için “net görüşünü” paylaştığı ve ADA için uzun vadeli fiyat hedefi hakkında konuştuğu bir YouTube videosu yayınladı:

“Cardano için net bir vizyonum var ve hiçbir garanti olmasa da %100 görüyorum. Bunu açıkça görüyorum. Ve bunun için risk almaya hazırım. […] 

Bunu her zaman söylüyorum: Benim için olayın büyük bir kısmı Cardano’nun bu üçlemeye nasıl yaklaştığı – ademi merkeziyetçilik, güvenlik, ölçeklenebilirlik. Cardano’nun bunu yapma şekli ve inşa edilen temel, fırsatın bu kadar sağlam, bu kadar güçlü olmasına izin veriyor. […] 

15 doların 42 sente bölünmesi, ben tweet paylaştığımda Cardano hedefim buydu, 35X’e eşitti. Günün sonunda, herhangi bir kriptonun temelleriyle ne kadar ilgilensem de… Burada bir yatırımcı olarak bulunuyorum. Burada ailemin geleceğini planlamaya çalışıyorum ve bu yüzden bu kadar basit.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Gambardello, Cardano’nun şu anda 14.82 milyar dolar civarında olan piyasa değerinin 550 milyar dolara (muhtemelen bir sonraki boğa döngüsünde, ama belki birkaç yıl içinde) ulaşabileceğine inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : cryptoglobe


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.