Kasım 20, 2023

OpenAI’ın Eski CEO’su Microsoft’un Yeni Yapay Zeka Araştırma Ekibine Liderlik Edecek!

Microsoft, yapay zeka teknolojilerindeki liderliğini pekiştirmek adına, yeni bir gelişmiş yapay zeka (AI) araştırma ekibini yönetmek üzere OpenAI’nin eski CEO’su Sam Altman ve eski başkanı Greg Brockman’ı bünyesine katıldığını duyurdu. Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın bu duyurusu, Twitch’in kurucu ortağı Emmett Shear’ın geçici olarak OpenAI CEO’su pozisyonuna getirilmesini takiben geldi.

OpenAI’ın Eski Liderleri Microsoft ‘un Yeni Yapay Zeka Ekibini Yönetecek

Satya Nadella‘nın yaptığı açıklamaya göre Microsoft, yapay zeka alanında süregelen çalışmalarını ve inovasyonlarını sürdürecek ve OpenAI ile olan ortaklığını daha da güçlendirecek. Nadella, şirketler arasındaki sinerjiyi vurgulayarak, Ignite etkinliğinde açıklanan yeniliklerle ürün yol haritasını zenginleştirmeye devam edeceklerini belirtti. Bu yeni atamalarla birlikte, Microsoft’un yapay zeka alanındaki vizyonunu ve inovasyon gücünü daha da ileri taşıması bekleniyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Microsoft ve OpenAI’nin bu ortaklığı, yapay zeka teknolojilerinin geliştirilmesi ve bu teknolojilerin iş dünyasına entegrasyonu konusunda büyük bir potansiyel taşıyor. Sam Altman ve Greg Brockman gibi sektörün önde gelen isimlerinin şirkete katılmasıyla, şirketin AI alanındaki liderliğinin daha da pekişeceği öngörülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.