Önemli Desteğe Gerileyen Ethereum Bir Ralli Yapabilir mi?

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerin ardından birçok altcoin de sert bir düzeltme sürecine girdi ve birkaç saat içerisinde %20’ye varan değer kaybı yaşadı. Söz konusu düzeltmeye en büyük altcoin Ethereum da katıldı ve yatırımcılarını pek de tatmin etmedi.

Ethereum Önemli Destek Seviyesinde

19 Ağustos’ta Ethereum hızlı bir şekilde düşüş kaydederek, sürekli olarak yerel destek seviyelerini kırdı ve ardından 1.500 dolar fiyat seviyesinin altına düştü. Neyse ki, 50 günlük hareketli ortalama, Ethereum fiyat hareketini desteklemek için güçlü bir şekilde kalmayı başardı.

Ethereum

Güçlü destek seviyesi sayesinde Ethereum fiyatındaki düşüş durdu ve yerel bir konsolidasyon kanalına girişle sonuçlandı. Düşüşün yavaşlaması piyasa için olumlu bir işaret olarak kabul edilir ve varlığı daha da ileriye taşıyacak satış baskısı eksikliğini gösterir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, düşüşteki beklenmedik duruşun ardındaki bir başka neden ise işlem hacminin olmamasıyla bilinen hafta sonu işlem seansına bağlanabilir. Trader’ların ve yatırımcıların gerçek niyetleri Pazartesi günü ABD ve Avrupa piyasalarının açık olduğu günlerde ortaya çıkacak.

Bir toparlanma rallisinin tetiklenmesi için Ethereum’un şu anda gördüğümüz değerlerden hızlı bir sıçrama yapması gerekecek, bu da son %15’lik düşüşten kurtaracak bir hamle anlamına geliyor.

Hacim profillerine göre; piyasa, trader’ların ve yatırımcıların faaliyetlerinde bir artış yansıtmadı; bu, varlığın Ethereum ekosistemindeki olaylardan etkilenmek yerine piyasanın performansını takip ettiği anlamına geliyor.

Haber hazırlanırken, Ethere 1,614 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saat içinde %2,4’lük bir iyileşme ile hafif bir toparlanma işareti gösteriyor. ETH ayrıca 18 Ağustos’ta ulaştığı yerel en düşük seviyesinden %5 arttı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.