Milyon Dolarlık ICO’nun Kurucuları Kayıp!

Decrypt’te yer alan habere göre Status Network kurucu ortakları Jarrad Hope ve Carl Bennetts’i bulmak için Selendy & Gay PLLC ve Roche Cyrulnik Freedman LLP firmalarının avukatları pazartesi günü New York mahkemesine ciddi olduklarını belirten bir mektup gönderdi.

Merkeziyetsiz bir sohbet platformu ve web tarayıcısının da içinde oluduğu Web3 uygulamaları yapan bir yazılım geliştirme şirketi olan Status’ün yönetimin kaçmış olabilecekleri konusunda şüphelendikleri belirtildi.

Bu platforma yatırım yapan kişiler Bennets ve Hope hakkındaki ilk şikayetlerini Nisan ayında göndermişti. Şikayet dilekcesinde 2017’de yapılan 100 milyon dolar toplanan ICO’nun kayıt dışı yani yasa dışı olduğu belirtilmişti. Davacılar, Status’ün yatırımcıları, SNT token’ın bir “utility token” olduğunu dile getirerek yanlış yönlendirildiğini, bunun da ABD Menkul Kıymetleri yasasına uymadığı belirtildi. Tokene yatırım yapan kişilerin paralarını geri istedikleri ve bu durumdan doğan zararı da ekstra olarak talep ettikleri bildirildi.

Status’ün kurucu ortaklarından biri olan Bennetts’in reklam ve pazarlamadan Hope’un ise satıştan sorumlu olduğu belirtildi. Yatırımcı avukatları, dava hakiminin ulaşılamayan ikiliyi mahkemeye davet etmesi talebinde bulundular.

İki ortak Twitter hesaplarını aktif olarak kullanıyor. Bennetts’ın tweet’leri korumalı durumda gözüküyor fakat bulunduğu yer ise İsviçre’yi göstermekte.

Davacılar dedektif tuttu

Davacı avukatları birçok özel dosyaya, sosyal medya paylaşımlarına, kurumsal kayıtlarına bakmalarına rağmen iki ortağın nerede oldukları hakkında pek bir bilgiye ulaşamadılar. Hatta davacılar iki ortağın bulunması için özel bir dedektif bile tuttu fakat davacı taraf davalının adres bilgilerini açık bir şekilde dava dosyasına koymadı.

İşin özüne bakacak olursak yatırımcılar Status’ün nerede faaliyet göstermiş olduğunu bile bilmemekteler. Şirket İsviçre’nin Zug şehrine kayıtlı gözüküyor fakat ofis olup olmadığı çalışan insan var mı yok mu bile bilinmemekte.

Şirket sözcüsü ise konuyla ilgili yorum yapmayı ya da kurucu ortaklarla konuşup konuşmadığı hakkında bilgi vermeyi reddetmekte.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.