Milyar Dolarlık Hack İddiası: Altcoin Fiyatı Çakıldı!

0
Milyar Dolarlık Hack İddiası: Altcoin Fiyatı Çakıldı!

Blockchain oyun şirketi Gala Games, milyar dolarlık bir rug pull veya hackleme iddiasıyla karşı karşıya. Haberler GALA token’ın fiyatı %25,6 oranında düşürdü. Yetkililer ise söz konusu haberler hakkında açıklama yaptı.

Gala Games yetkilileri söz konusu iddiaların asılsız olduğunu iddia etti. Hemen ardından topluluğu sakin olmaya çağırdı. Yapılan açıklamada: “ilk panik, tek bir cüzdan adresinin 3 Kasım’da blockchain güvenlik firması PeckShield tarafından işaretlenen 2 milyar doların üzerinde GALA token‘ı karşılıksız olarak bastığı görüldükten sonra geldi.”

GALA token fiyatı bu haber sonrası fiyat geriledi. 3 Kasım’da 130 dakikalık bir süre boyunca 0.0394 dolardan 0.0293 dolara sert bir şekilde düştü.

Ancak Gala Games, paniği ortadan kaldırmak için Twitter’da paylaşım yaptı. “Birçok insanın ‘hack’ ve ‘rug pull’ gibi kelimelerin etrafında dolaştığını belirti. Şirkete göre bu iddiaların tamamı asılsız.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Gala Games başkanı Jason Brink, PancakeSwap’te tespit edilen olağandışı etkinliğin, likidite havuzunu potansiyel bir güvenlik açığından korumak için bir araç olarak boşaltmaya çalışan pNetwork tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Daha sonra paylaşılan bir tweet’te ise BNB Smart Chain’de kullanılan ‘zincirler arası birlikte çalışılabilirlik’ detayı paylaşıldı. Tweet’te, pNetwork, yanlış yapılandırma olayının gerçekleştiğini doğruladı. Ayrıca, pGALA’nın hacklenmesini önlemek için bir önlem alınıp alınmadığı da paylaşıldı.

GALA Varlıklarının Güvende Olduğu Açıklandı

GALA Token

“Evet, pGALA’nın artık güvenli kabul edilmemesi gerektiğini fark ettik. pGALA’nın kötü amaçlarla kullanılmasını önlemek için beyaz şapka saldırısını koordine ettik. Fonlar güvenlidir ancak kullanıcılar pancakeswap’ta pGALA’yı transfer etmemeli veya satın almamalı/satmamalıdır.”

Açıklamalar, GALA token fiyatının 24 saatin en düşük seviyesinden 0.0293 dolardan kısmen toparladı. Fiyat 0.352 dolar civarında ve paniği biraz kontrol etti.

Gala Games, Ethereum üzerindeki tüm GALA tokenlerinin ve köprüdeki ilgili varlıkların güvende olduğunu doğruladı. Ekip, pNetwork ile birlikte topluluğa köprüdeki işlem etkinliğini “geçici olarak askıya alma” kararını bildirdi.

Brink ayrıca “şimdilik” PancakeSwap üzerinden pGALA satın almamanızı tavsiye etti. pNetwork, havuz boşaltılmadan önce pGALA’ya sahip olanlara gönderilecek olan “eski güvenliği ihlal edilmiş olanın yerine yeni bir pGALA token’ı oluşturulacak” dedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın