Kasım 4, 2022

Milyar Dolarlık Hack İddiası: Altcoin Fiyatı Çakıldı!

Blockchain oyun şirketi Gala Games, milyar dolarlık bir rug pull veya hackleme iddiasıyla karşı karşıya. Haberler GALA token’ın fiyatı %25,6 oranında düşürdü. Yetkililer ise söz konusu haberler hakkında açıklama yaptı.

Gala Games yetkilileri söz konusu iddiaların asılsız olduğunu iddia etti. Hemen ardından topluluğu sakin olmaya çağırdı. Yapılan açıklamada: “ilk panik, tek bir cüzdan adresinin 3 Kasım’da blockchain güvenlik firması PeckShield tarafından işaretlenen 2 milyar doların üzerinde GALA token‘ı karşılıksız olarak bastığı görüldükten sonra geldi.”

GALA token fiyatı bu haber sonrası fiyat geriledi. 3 Kasım’da 130 dakikalık bir süre boyunca 0.0394 dolardan 0.0293 dolara sert bir şekilde düştü.

Ancak Gala Games, paniği ortadan kaldırmak için Twitter’da paylaşım yaptı. “Birçok insanın ‘hack’ ve ‘rug pull’ gibi kelimelerin etrafında dolaştığını belirti. Şirkete göre bu iddiaların tamamı asılsız.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Gala Games başkanı Jason Brink, PancakeSwap’te tespit edilen olağandışı etkinliğin, likidite havuzunu potansiyel bir güvenlik açığından korumak için bir araç olarak boşaltmaya çalışan pNetwork tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Daha sonra paylaşılan bir tweet’te ise BNB Smart Chain’de kullanılan ‘zincirler arası birlikte çalışılabilirlik’ detayı paylaşıldı. Tweet’te, pNetwork, yanlış yapılandırma olayının gerçekleştiğini doğruladı. Ayrıca, pGALA’nın hacklenmesini önlemek için bir önlem alınıp alınmadığı da paylaşıldı.

GALA Varlıklarının Güvende Olduğu Açıklandı

GALA Token

“Evet, pGALA’nın artık güvenli kabul edilmemesi gerektiğini fark ettik. pGALA’nın kötü amaçlarla kullanılmasını önlemek için beyaz şapka saldırısını koordine ettik. Fonlar güvenlidir ancak kullanıcılar pancakeswap’ta pGALA’yı transfer etmemeli veya satın almamalı/satmamalıdır.”

Açıklamalar, GALA token fiyatının 24 saatin en düşük seviyesinden 0.0293 dolardan kısmen toparladı. Fiyat 0.352 dolar civarında ve paniği biraz kontrol etti.

Gala Games, Ethereum üzerindeki tüm GALA tokenlerinin ve köprüdeki ilgili varlıkların güvende olduğunu doğruladı. Ekip, pNetwork ile birlikte topluluğa köprüdeki işlem etkinliğini “geçici olarak askıya alma” kararını bildirdi.

Brink ayrıca “şimdilik” PancakeSwap üzerinden pGALA satın almamanızı tavsiye etti. pNetwork, havuz boşaltılmadan önce pGALA’ya sahip olanlara gönderilecek olan “eski güvenliği ihlal edilmiş olanın yerine yeni bir pGALA token’ı oluşturulacak” dedi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coin Telegraph
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?