Mike Novogratz’dan, Bitcoin ile Altın Yorumu!

Enflasyonun hızlı büyümesinin ardından yatırımcılar, hangi varlığın en iyi enflasyon riskinden korunma aracı olduğunu düşünüyor. Birçok yatırımcı Bitcoin’e yönelirken, diğerleri hala altını ideal finansal araç olarak görüyor.

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in altının yerini alıp almadığı konusundaki popüler tartışma hakkında düşüncelerini dile getirdi. Bir CNBC röportajında, Novogratz’dan kripto para birimlerinin, özellikle Bitcoin’in, daha iyi bir değer deposu olarak altının yerini alıp almadığı konusunda yorum yapması istendi.

Soruya yanıt veren Novogratz, net bir taraf seçmedi. Bunun yerine, yalnızca finansal otoriteler faiz oranları konusunda geri adım atarsa, hem Bitcoin hem de altının yükselen enflasyon ortamında kazanacağına inandığını söyledi.

“Uzun vadede altın kazanacak ve Bitcoin kazanacak, eğer merkez bankları ile hükümetler eski haline geri dönerse.”

Novogratz’a göre, ABD’de hükümet yetkilileri, kriptolar gibi çeşitli varlıklar üzerindeki etkisi nedeniyle, faiz artışını durdurma konusunda zaten baskı yapıyor.

Bitcoin için Novogratz Desteği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Novogratz, Bitcoin’in güçlü bir destekçisi oldu ve bu desteğini açıkça her zaman ortaya dile getirdi. Haziran ayında Novogratz, Bitcoin’in küresel finans piyasalarını Fed’in sıkılaştırma döngüsünden çıkaracağını söyledi.

Ancak Novogratz yorum yaptığından bu yana Bitcoin fiyat açısından güçlük çekiyor ve şu anda 20.000 doların altında. Basın zamanında, Bitcoin 18.931 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.