Ocak 13, 2023

Microsoft Geleceğin Sektörü Diyerek Yatırım Yaptı: Altcoin’ler Fırladı!

Microsoft’un yapay zeka (AI) alanına devasa yatırımlar yapacağı planlarının ardından AI altcoin‘leri yükselişe geçti.

Haber sitesi Semafor, konuya aşina kaynaklara dayanarak, Microsoft’un yapay zeka araştırma şirketi OpenAI’ye 10 milyar dolar yatırım yapmak için görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

Basında ve sosyal medyada da dillerden düşmeyen ChatGPT’nin de kurucusu olan OpenAI son ayların en çok dikkat çeken şirketlerinden birisi.

Altcoin'den Büyük Sıçrama: Fiyat %28 Arttı, İşte Nedeni!

Yapay Zeka Odaklı Altcoin’ler Hareketlendi

SingularityNET (AGIX), bu haberlerinden ardından güçlenmeye başladı. Projenin yerel token’ı, bir hafta önceki fiyatına göre %136’dan fazla artışla, haber hazırlanırken yaklaşık 0,11 dolardan işlem görüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SingularityNET, bireysel yapay zeka algoritmalarından bağımsız yapay zeka uygulamalarına kadar değişen yapay zeka hizmetleri için blok zinciri tabanlı bir pazardır.

Fetch.ai (FET) da beklenmedik yükseliş kaydetti. Projenin yerel tokenı, yedi gün önceki fiyatına kıyasla %91’den fazla artışla, yazım sırasında yaklaşık 0,207 dolardan işlem görüyor.

Fetch.ai, finansal hizmetler, akıllı şehirler veya gig ekonomisi gibi işlerin daha verimli çalışmasını sağlayan uygulamalara odaklanmış bir makine öğrenmesidir.

Ayrıca, veri paylaşım blok zinciri Ocean Protocol (OCEAN) da bu haftanın dikkat çekenlerinden oldu. OCEAN son yedi günde yaklaşık %37 artış gösterdi ve bu yazının yazıldığı sırada 0,255 dolar civarında işlem görüyor.

Ocean Protocol, yapay zeka için verilerin kilidini açmayı amaçlayan merkezi olmayan bir veri değişim protokolüdür.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?