Aralık 4, 2022

Ekip Varlıklarını Satıyor Olabilir: Metaverse Token Fiyatı Eridi!

BinaryX (BNX), geliştiricilerinin hazine token’larını sattığı iddialarının ardından son 24 saat içinde %50’nin üzerinde düşüş yaşadı.

Sosyal medyada yer alan iddialara göre Binance borsasında 4 milyon BinaryX (BNX) token satışının arkasında geliştirici ekibin olduğu yer aldı. Bir trader ise söz konusu iddiaları geliştirici ekibe iletti.

Sonuç olarak BinaryX yatırımcıları iddialar sonrasında panik yaşadı. Yaklaşık 4 milyon token’ın satılması ise satan kişinin ‘geliştiriciler’ olduğu hissiyatını güçlendirdi.

BinaryX Short Satıcıları Kar Ediyor

Sosyal medyada dolaşan iddiaları ‘short işlem açarak’ değerlendiren trader’lar ise büyük kazanç sağladı. Verilere göre short satıcıların ortalama kazancı %300 oranında gerçekleşti.

Tradingview’ın popüler analistlerinden Ella, %900 kâr ettiğini açıklarken, 0xRajee trader’lar da short işlemlerle kâr ettiğini açıkladı.

Ortaya çıkan korku ve panik ise Pancakeswap’teki ‘likidite sağlayıcıların’ pozisyonları terk etmesine de neden oldu. King Crypto’ya göre iki balina ellerindeki 20.000’den fazla BinaryX token’ı terk ediyor. Bu varlıkların dolar karşılığı 2 milyon doların üzerindeydi. Balinaların bu varlıkları terk etmesi fiyat için daha kötü bir sonuç doğurabilir.

BNX, Ayı Piyasasında 10 Kat Yükselmişti

Kripto para piyasasında yaşanan ayı koşullarına rağmen BinaryX token fiyatı oldukça iyi bir performans gösterdi. Wu Blockchain verilerine göre BNX, bu yıl 10 kattan fazla değer kazandı. Karşılaştırmak gerekirse Bitcoin ve Ethereum %50’den fazla değer kaybetti.

CoinMarketCap verilerine göre, BNX token 25 Ocak’ta 17,17 dolarlık değere sahipti. Ancak Kasım ayında 171,34 dolarlık seviyeye çıktı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere piyasadaki diğer varlıkların büyük kısmı FTX çöküşü nedeniyle değer kaybetti.

BinaryX token

BinaryX dün 126 dolar civarında işlem görürken bugün 58,25 dolara kadar geriledi. Proje ekibinin söz konusu iddiaları kısmen yalansa da ufak bir rahatlama yaratsa da eski değerinden çok uzakta.

Geliştiriciler yakında tokenleri geri alacaklarını ve ayrıntılı bir plan üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.