Nisan 30, 2022

Meme Coin Rekabetinde İşler Kızışıyor! Lider Kim Olacak?

Kripto piyasaları son günlerde oldukça karışık ilerlese de meme coin cephesinde işler oldukça farklı ilerliyor. Shiba Inu (SHIB) kısa bir süre önce piyasa değeri açısında öncü meme coin olarak kabul edilen Dogecoin’i (DOGE) geride bıraktı. SHIB fiyatındaki mevcut konsolidasyonun sona ermesini bekleyen topluluk, sıradaki hamlenin yükseliş olacağına inanıyor.

Meme Coin Rekabeti Büyüyor

Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE), meme coin pazarında daha yüksek pay için kıyasıya rekabet ediyor. Taraftarlar, Shiba Inu’nun kısa süre önce Dogecoin’in piyasa değerini aştığını ve DOGE’yi anlık olarak yendiğini düşünüyor.

Bu olayın gerçekleşmesi, topluluk ve yatırımcılar arasında bir yükseliş hissiyatını güçlendirdi. Shiba Inu, geçmişte de Dogecoin’in piyasa kapitalizasyonunu aşmayı başardı ve ardından bir ralliyi tetikledi. Taraftarlar, Shiba Inu’nun fiyat artışı için başka bir kritik katalizör belirlediler.

Hamburgerleriyle tanınan bir restoran olan Welly, Shiba Inu (SHIB) ile ödeme kabul etmek için kısa bir süre önce yeniden markalaşmıştı. Welly, SHIB ile ödeme alarak topluluğa bir katkı sağlamak istediğini belirtmişti. Welly, topluluğun tüm faaliyetlerden elde edilen kârın bir kısmına hak kazanacağını duyurdu. Topluluk daha sonra Shiba Inu tokenlarını yakmaya veya başka bir amaç için kullanmaya karar verebilir gibi görünüyor.

Shiba Inu fiyat trendini değerlendiren analistler, konsolidasyonun devam edeceğini tahmin ediyor. Bir kripto analisti ve trader’ı olan Valeria Blokhina, Shiba Inu fiyatının bir süredir bir üçgen içinde konsolide edildiğini kaydetti. Meme coin bir kopuştan önce devam edebilir.

Ek olarak, Welly, gelirlerinin belirli bir yüzdesini SHIB tokenlarında yakmayı planlayan kripto ödeme şirketi NOWPayments ile ortaklık kurdu. Tüm bu gelişmelere rağmen Altcoin Sherpa hala SHIB satın almayı önermiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.