Ocak 12, 2022

Mega Balinalar Bu 2 Patlayıcı Altcoin’i Biriktiriyor!

Kripto pazarının büyük bir bölümü toparlanmaya devam ederken, dünyanın en zengin Ethereum balinaları hızla yükselen bu iki altcoin’i çantalarına dolduruyor.

WhaleStats’ın verilerine göre, en büyük 1000 Ethereum adresi geçen hafta, Ethereum (ETH) ve stablecoin’ler USD Coin (USDC) ve Tether’in(USDT) ardından diğer tüm kripto varlıklarından daha fazla Polygon (MATIC) ve Chainlink (LINK) satın aldı.

Polygon, Ethereum blok zincirinde merkezi olmayan uygulamaların yaygın olarak benimsenmesini kolaylaştırmayı amaçlayan bir blok zinciri ölçeklendirme çözümüdür. Yerel tokeni MATIC, şu anda bir ay önce fiyatlandırıldığı yerden %17’den fazla artışla, tüm zamanların en yüksek seviyesinden ise yaklaşık yüzde 20 düşüşle 2,33 dolardan işlem görüyor.

Özellikle gerçekleşen büyük bir Polygon işleminde, bir Ethereum balinası tek bir trade’de 15.2 milyon dolardan fazla MATIC satın aldı. WhaleStats verilerine göre, ilk 1000 ETH balinasının gerçekleştirdiği ortalama MATIC alımı ise yaklaşık 530.000 dolar civarında bulunuyor.

Yine Whalestats verilerine göre bu hafta LINK, Litecoin’i (LTC) geride bırakarak ilk 1000 ETH cüzdanı arasında en çok işlem gören token haline geldi.

Chainlink, akıllı sözleşmeleri birbirine bağlayan ve herhangi bir blok zincirinin gerçek dünya verilerine erişmesine izin veren merkezi olmayan bir oracle hizmetidir. Ağın yerel tokeni LINK, bir ay önce fiyatlandırıldığı noktadan yaklaşık yüzde 30 artışla, tüm zamanların en yüksek seviyesinden ise yüzde 50’nin üzerinde düşüşle 26,12 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.