Lark Davis: Ethereum Bu 5 Nedenden Dolayı 19.000 Dolar’a Ulaşabilir

Ethreum’un fiyatı kısa süre önce, yarım milyar dolar’lık piyasa değeri ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.313 dolar’a ulaştı. Popüler bir kripto analisti olan Lark Davis’e göre, ETH rallisini yüzde 473 oranında sürdürmek için beş önemli teknik desteğe sahip. İşte o nedenler:

Rehber İçeriği

İşlemler Yeni Bir ATH Kaydetti

Ethereum ağı şu anda günlük ETH işlemlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.36 milyona ulaştı. Bu, ağda 2017 günlük 1.33 milyon işlem rekorunun kırıldığını gösteriyor. Davis’e göre bu, ETH ağında artan bir talep olduğunun işareti. Ayrıca, ETH aktif cüzdan adresinin 2017 rekorunu aşan yeni bir ATH’de olduğundan da bahsetti. Ağa daha fazla kullanıcı katıldıkça, kullanıcıların ağı kullanmak için bir varlık birimine sahip olmaları gerekeceğinden, ETH fiyatı da doğru orantıda yükselebilir. Ancak Davis, ağın güncellenmesi gereken büyük bir dezavantajı olduğunu açıkladı. Bir ERC-20 token’ı göndermenin ortalama ücreti 27 dolar ve bu son derece yüksek bir değer.

“ETH konusunda iyimser olmama rağmen, ücret durumu konusunda çok dürüstüm. […] Gerçekçi olursak, Ethereum ağının bir yükseltmeye ihtiyacı var.”

Ethereum İlgisi

Davis ayrıca Ethereum’un muhtemelen fiyatı nedeniyle yatırımcıların artan ilgisiyle desteklendiğine dikkat çekti. ETH, bu ilgiyi de sağladığı değerden almaktadır. Ethereum en iyi merkezi olmayan uygulamalara sahiptir ve bu nedenle insanlar son derece ilgililer. Ayrıca beklentiler de yüksek.

Alıcılar Yükseliyor

Ethereum şu anda spot hacimde Bitcoin’i geride bıraktı (ETH’yi doğrudan spot cüzdanlarından satın alan insanlar):

“Spot hacimde Ethereum ve Bitcoin arasındaki fark bu hafta ilk kez negatif oldu. Bunların çoğu sadece perakende ilgisinden değil, ekosisteminin kurumsal çıkarlarından, stake etme ödülünden, risk ödülünden ve deflasyon mekanizmasından kaynaklanıyordu.”

EIP-1559 Ethereum’u daha da iyi hale getirebilir.

Üçlü Halving

Davis analizinde, birkaç ay içinde gerçekleşecek üçlü halving setinin fiyatı aya göndermek için bir katalizör olacağından bahsetti. Ethereum, ortalama yıllık ihraç oranını, %90’lık bir düşüşle yaklaşık yüzde 0.5’e düşürecek bir durumda Bitcoin’den daha düşük yıllık ihraç oranına sahip olacak. Bu, üç Bitcoin varlığına eşdeğer olacaktır.

Ethereum ETF

Bitcoin ETF, kripto topluluğunda çok popüler hale geldi. Maalesef Ethereum ETF pek ilgi görmüyor. Kanadalı yetkililer şimdi Bitcoin ETF’yi onayladılar. Davis, altın ETF’nin, piyasa değerini sekiz yılda iki trilyondan on trilyona çıkarmak için yüzde 473’lük bir fiyat artışına neden olduğunu açıkladı. Aynı yüzdeye dayalı benzer bir etki, ETH için 19.970 dolar ve Bitcoin için 269.000 dolar anlamına gelecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.