Şubat 28, 2023

CoinShares Açıkladı: Kurumsal Varlıklar Kan Kaybediyor!

CoinShares, kurumsal kripto yatırım ürünlerinin geçen hafta yatırımcılar tarafından büyük ölçüde kısaltıldığını belirtti.

CoinShares, en son Dijital Varlık Fonu Haftalık Akışları Raporu’nda, kurumsal dijital varlık yatırım ürünlerinin geçen hafta küçük çıkışlar yaşadığını belirtti. Buna karşın short yatırım ürünlerine büyük girişler olduğunu tespit etti.

Tron Ağının Kurucusu Servetini Bu Altcoin'e Yatırdı!

“Dijital varlık yatırım ürünlerinde toplam 2 milyon ABD doları tutarında küçük çıkışlar görüldü. Ancak bu durum, en büyük girişlerin kısa yatırım ürünlerine olması nedeniyle daha geniş bir olumsuz havayı maskeliyor.”

CoinShares haftalık kripto para ve altcoin haraketleri

Bitcoin (BTC) ürünleri 11,7 milyon dolar ile çıkışların en ağır darbesini aldı. Bu arada, kısa-Bitcoin ürünleri 9,9 milyon dolarlık yoğun giriş yaşadı. Short BTC ürünleri, Bitcoin’in 146 milyon dolarına karşılık yaklaşık 48 milyon dolarla yılbaşından bugüne en yüksek ikinci girişi yaşadı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Coinshares, kurumsal yatırımcıların geçen hafta neden kısa BTC ürünlerine hücum ettiğine dair potansiyel bir nedeni olduğunu söylüyor.

“Bitcoin üst üste 3. haftada toplam 12 milyon ABD doları tutarında çıkış gördü. Short-bitcoin toplam 10 milyon ABD doları tutarında giriş gördü. Ancak bu olumsuz duygu yalnızca ABD’den geldi. Bu tepkinin, ABD’li yatırımcılar arasında son dönemde beklenenden daha güçlü makro veri açıklamalarının yol açtığı tedirginliği yansıttığına inanıyoruz. Ancak aynı zamanda ABD’deki düzenleyici baskıya olan duyarlılığını da vurguluyor.”

Altcoin‘lere giriş ve çıkışlar karışık oldu. Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) kurumsal yatırım ürünleri 0,4, 0,5 ve 0,6 milyon dolarlık girişler görüyor. Öte yandan Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve çok varlıklı yatırım araçları çıkışlar yaşadı.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?