Şubat 27, 2023

Tron Ağının Kurucusu Servetini Bu Altcoin’e Yatırdı!

Tron ağının kurucusu Justin Sun‘a ait son on-chain veriler Lido Staked ETH varlığına yaptığı yatırımı gözler önüne serdi. Sun, Mart ayında tamamlanması beklenen Şangay Güncellemesi öncesi likit stake platformu “Lido Finance” üzerinde Ethereum stake etmeye devam ediyor.

OKLink tarafından 27 Şubat’ta paylaşılan on-chain verilere göre, Justin Sun‘a bağlı 0x176F ve 0x611F ile başlayan iki adres sırasıyla 5. ve 6. en büyük stETH sahipleri haline geldi.

Justin Sun, bugün 0x611F aracılığıyla Lido’da 88.000’den fazla Ethereum’u stake etmeye başladı, bu da onu en büyük sahipler arasına yükseltti. Koinfinans.com olarak daha önce Justin Sun’ın 0x176F aracılığıyla 200.000’den fazla ETH stake ettiğini bildirmiştik. Kişisel stake edilmiş ETH’si 300 bin Lido stake edilmiş ETH’yi (stETH) aştı, bu da yaklaşık 500 milyon dolar değerinde.

Yaşanan son gelişmeler Justin Sun’ın Ethereum Şangay yükseltmesiyle birlikte yükseliş beklediğini gösteriyor. Sun, bu fırsatı değerlendirmek için yüklü miktarda ETH stake ediyor. Aslında, Şangay yükseltmesi yaklaştıkça stake edilen miktar genel olarak artmaya devam ediyor. Justin Sun hafta sonu boyunca Lido’ya ETH yatırmaya devam etti.

Stake Edilen Ethereum Miktarı Artıyor

On-chain verilere göre, Beacon Zincirine 28,67 milyar dolar değerinde 17,27 milyondan fazla Ethereum token stake edilmiş durumda. Beacon Zincirinde artan ETH staking’i ağın güvenliğinin ve benimsenmesinin işaretlerini gösterirken, çekirdek geliştiricilerinin ağdaki dengeyi korumak için para çekme işlemlerini etkinleştirmeleri gerekiyor.

Nansen verilerine göre benzersiz stake yatıranların sayısının yaklaşık 97,200 civarında. BeaconScan’den alınan veriler aktif doğrulayıcı sayısının 528.934’e yükseldiğini göstermektedir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?