Aralık 19, 2019

Kuantum Bilgisayarlar, Blockchain’i Olumlu Mu Etkileyecek?

Kripto paralar ve blockchain tabanlı güvenlik sistemlerinin kuantum bilgisayarlara karşı etkisiz olabileceği tartışılıyordu. Kuantum bilgisayarlarının devasa güçteki hesap yetenekleri, bir çok güvenlik temelli teknolojinin boşa çıkacağı iddialarını ortaya çıkarmıştı. Bir araştırma şirketi olan TechNavio, yaptığı araştırma ile durumun böyle olmadığını ileri sürdü…

Google’ın başını çektiği kuantum bilgisayar teknolojisi birçok tartışmayı da gündeme getirmişti. TechNavio şirketi konuyla ilgili bir araştırma yaptı ve araştırmanın sonucunda şu bulguya vardı: “Kuantum hesaplama gücü, kripto paralar ve blockchain piyasasında olumlu bir etki yapacak ve piyasaların büyümesinde önemli bir rol üstlenecek.”

Londra merkezli araştırma şirketine göre bu durum, pek çok kurumu, kuantum tabanlı blockchain teknolojisi çözümlerine itecek ve henüz yolun başında olan teknolojiye, kırbaç etkisi oluşturacak. Şirket ayrıca blockchain teknolojisinin, 2023 yılına kadar 1.52 milyar dolar büyüyeceğini öngörüyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde konuyla alakalı açıklamalar yapan Vitalik Buterin de aynı görüşleri savunuyor. Buterin’e göre, kuantum bilgisayarlar, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları ve blockchain ağlarını tehtid edemeyecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.