Kripto Uzmanı, Dogecoin’in Bu Seviyelere Kadar Yükselebileceğini Söyledi!

Şaka kripto parası olarak bilinen Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz hafta daha geniş kripto para piyasasıyla paralel olarak fiyat artışı yaşadı.

Önde gelen kripto ticareti uzmanı Ali Martinez, on-chain verilere göre orijinal meme coin’in fazla çaba harcamadan 0.21 dolara yükselme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Öte yandan Martinez, şu anda zararda olabilecek sahiplerin sayısı nedeniyle kripto paranın söz konusu seviye çevresinde bir miktar direnç görebileceğini belirtti.

“On-chain veriler, Dogecoin’in tereddüt etmeden 0.21 dolara doğru ilerlemekte özgür olabileceğini gösteriyor. Ancak bu fiyat noktası civarında, 48 milyardan fazla DOGE’yi tutan 631.000’den fazla adres zararda olduğu için DOGE sert bir dirençle karşılaşabilir.”

Kaynak: Ali Martinez

Yukarıda gördüğümüz ve Ali Martinez’in de analizinde faydalandığı gösterge IntoTheBlock tarafından geliştirilen In / Out of the Money Around Price (IOMAP) göstergesidir. Söz konusu gösterge kesin direnç veya destek noktalarını belirlemek için kullanılamasa da, fonların belirli bir fiyat etrafındaki konsantrasyonu hakkında bilgi verebilir. Bu indikatörde kripto paraların satın alındığı ortalama fiyat, yani maliyet belirlenir ve mevcut fiyat ile karşılaştırılır. Mevcut Fiyat, ortalama maliyet’ten büyük ise bu adres “In”, yani “kârda”dır. Mevcut fiyat, ortalama maliyet’ten küçük ise adres “Out”, yani “zararda”dır.

Martinez’in analizinde ise kayda değer olan, toplam 48 milyar DOGE’yi temsil eden 631.000’den fazla adresin şu anda kırmızı renkte yani zararda olmasıdır. Bu yatırımcılar kâr alma ya da en azından maliyetine satış yapma kararı alacak olursa, o anda varlık etrafındaki piyasa momentumuna bağlı olarak bir satışla karşılaşabiliriz.

DOGE Fiyatında Son Durum

Şu anda, CoinMarketCap verilerine göre DOGE, gün içinde %1.70 ve geçen haftaya kıyasla %7.07 artışla 0.1438 dolardan işlem görüyor. Dogecoin’in toplam piyasa değeri, yayınlandığı tarihte 19.081 milyar dolardır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.