Kasım 16, 2023

Kripto Uzmanı Ali Martinez’den Çarpıcı Bitcoin Uyarısı: Bu Seviyelere Dikkat!

Kripto para stratejisti Ali Martinez, Bitcoin’in geleceğine dair önemli uyarılarda bulundu. Martinez, son analizlerinde iki önemli ölçümde düşüş eğilimi tespit etti ve bu durum Bitcoin yatırımcıları için dikkat çekici bir sinyal olabilir. Ayrıntılar haberimizde…

Martinez’in dikkat çektiği birinci faktör, Bitcoin ağının büyüme hızındaki yavaşlamadır. Analizlerine dayanarak Martinez, Bitcoin’in fiyatının genellikle ağ büyümesiyle doğru orantılı olduğunu belirtiyor. Ancak, son dönemde ağ büyümesinin yavaşlamasına rağmen Bitcoin fiyatının yükseliş eğiliminde olması, Martinez’e göre endişe verici bir “kırmızı bayrak” olarak değerlendirilmelidir.

 “Bu, yükseliş trendinin sürdürülmesi için yeterli momentuma sahip olmayabileceğini gösteriyor. BTC fiyatı ile ağ büyümesi arasındaki bu düşüş eğilimi trader’ların farkında olması gereken on-chain bir satış sinyalidir.”

Çarpıcı Bitcoin açıklaması

Bitcoin‘in geleceği konusundaki endişelerini paylaşan Martinez, olası bir düşüş senaryosunda izlenmesi gereken kritik seviyeleri de belirtiyor. Stratejiste göre, Bitcoin’in aşağı yönlü bir trende girmesi durumunda, 34.300 dolar ve 30.200 dolar seviyeleri, dijital varlığın belirgin talep göreceği kritik destek noktalarıdır.

“Bitcoin 36.400 dolar civarında istikrarlı bir destek buldu ancak bu seviye kırılırsa, BTC için bir sonraki kritik talep bölgeleri 34.300 dolar ve 30.200 dolar olacak.”

Bitcoin fiyat

Ethereum’a (ETH) dönen Martinez, 3 günlük grafikteki Tom Demark (TD) Sequential göstergesine göre piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının düşüş eğilimine girebileceğini söylüyor. TD Sequential, piyasalardaki önemli dönüm noktalarını belirlemek için kullanılır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Martinez’e göre Ethereum için kilit seviye, 3 günlük grafikte yükselen üçgen formasyonu oluşturduğundan 2.000 ila 2.150 dolar arasındaki direnç bölgesinde yer alıyor. Yükselen üçgen formasyonları genellikle yükseliş olarak kabul edilir.

“Bu direnç seviyesinden [2.000 dolar – 2.150 dolar direnç bölgesi] bir geri çekilme, [yükselen] üçgenin hipotenüsünün 1.700 dolara doğru düşmesine yol açarak potansiyel bir yükseliş trendinin devamı için zemin hazırlayabilir. 

Kritik 2.150 dolar seviyesini takip edin; bunun üzerinde 3 günlük sürekli bir mum çubuğu kapanışı, düşüş görünümünü geçersiz kılabilir.”

Ethereum fiyat çizelgesi

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.