Kripto Kahini Açıkladı: Bu 2 Altcoin Patlamanın Ortasında!

2018 ayı piyasası sırasında Bitcoin‘in ulaştığı en düşük noktayı doğru bir şekilde tahmin eden popüler bir kripto analisti, lider altcoin Ethereum (ETH) için büyük bir ralli öngörüyor.

Smart Contracter takma adını kullanan kripto analisti, popüler altcoin Ethereum’un bir düzeltmenin sonunda olduğunu düşünüyor. Analiste göre ETH yükselmeye hazır görünüyor:

“ETH/BTC, ana alım bölgemden sadece %3 daha aşağıda, altı ayın en düşük seviyesini gördü. Bunun olmasını beklediğim koşullar altında değil (ETH ve BTC’nin düşeceğini düşünmüştüm ama ETH’nin daha çok düşeceğini düşünmüştüm) ama yaklaşan canavar ETH rallisini kaçırma şansım yok.”

Grafiğe bakıldığında analist, ETH/BTC’nin aşağı yönlü bir düzeltmede olduğunu düşünüyor. Grafiğe göre ETH trader’ların bir sıçrama için olası bir nokta olarak gördüğü kritik 0,618 Fibonacci düzeltme desteğine dokunmak üzere.

Smart Contracter’ın ETH’deki yükselişi, kripto analitik platformu Santiment’in, köpekbalıklarının geçen yıl 6.13 milyar dolar değerinde 3.61 milyon ETH biriktimesine dayanıyor. Ancak diğer büyük yatırımcı grubu olan balinalar bu miktarın iki katından fazlasını boşalttı.

“Ethereum’un büyük adresleri, tutulan arzlarını önemli ölçüde değiştirdi. 10-10.000 ETH tutan adresler, geçen yıl toplu olarak 3.61 milyon coin ekledi. Bu arada, 10.000-10.000.000 ETH’ye sahip adresler, aynı zaman diliminde toplu olarak 9.43 milyonu elden çıkardı.”

Kripto analisti ayrıca lider altcoin ETH’nin yanında Optimism’in (OP) de yükselişe geçtiğini söylüyor.

“USD, BTC ve ETH pariteleri karşısında OP için yükseliş günlük olarak yatay bir şekilde genişledi. Bence çok iyi performans gösterecek altcoin’lerden biri gibi görünüyor.”  

Smart Contracter, Elliott Wave teorisini kullanarak, OP’nin bir düzeltmenin en altında olduğunu ve yukarı doğru hareket etmek için sahneyi hazırladığını söylüyor. Elliot Wave teorisi, dalgalar halinde tezahür eden ve kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin eden teknik bir analiz aracıdır. Teoriye göre bir varlık birinci, üçüncü ve beşinci dalgaların yükselişi temsil ettiği toplamda beş dalgalı bir döngüden geçer.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.