Kasım 20, 2023

Kripto Fonlarına 176 Milyon Dolar Daha: İşte Dikkat Çeken Varlıklar!

Kripto para piyasası çalkantılı günlerine devam ederken, dijital varlık piyasasındaki kurumsal yatırımcı girişi artış kaydetmeye evam ediyor. CoinShares’in en son Dijital Varlık Fonu Haftalık Akış Raporu’na göre, geçen hafta 176 milyon ABD doları tutarında art arda haftalık girişlerin devamına tanıklık etti ve dijital varlık ürünlerinde art arda sekizinci hafta pozitif yatırım ivmesine işaret etti.

kripto oranları

Bu istikrarlı giriş serisi, 2021 ve 2020’de gözlemlenen sırasıyla 10,7 milyar ABD doları ve 6,6 milyar ABD doları gibi rakamların gerisinde kalmasına rağmen dijital varlık alanına olan ilginin devam ettiğini gösteriyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yılbaşından bugüne kadar olan girişler 1,32 milyar ABD dolara yükseldi.

Bitcoin, yönetilen toplam varlıkların %3,4’ünü temsil eden 155 milyon ABD doları tutarındaki girişle lider olmaya devam ediyor. Ancak yatırımcılar altcoinlere olan ilgisi de artmaya devam ediyor. Solana, Ethereum ve Avalanche için kaydedilen kayda değer girişler sırasıyla 13,6 milyon, 3,3 milyon ve 1,8 milyon dolara ulaştı. Bu çeşitlendirme eğilimi, Bitcoin’in hakimiyetinin ötesinde daha geniş bir dijital varlık yelpazesine yönelik artan iştahın altını çiziyor.

kripto para takipçileri

Kanada, Almanya ve İsviçre sırasıyla 98 milyon, 63 milyon ve 35 milyon dolarlık girişlerle dikkat çekiyor. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri vadeli işlemlere dayalı ürünlerden toplam 19 milyon dolarlık çıkış kaydederek farklı bir ivme kaydetti.

Borsada İşlem Gören Ürünlerin (ETP’ler) genel kripto piyasasında artan önemi de dikkat çekiyor. Rapor, ETP’lerin şu anda toplam kripto hacimlerinde ortalama %11’lik bir paya sahip olduğunu ve %3,4’lük uzun vadeli tarihsel ortalamayı önemli ölçüde aştığını vurguluyor. ETP hacimlerindeki bu artış, 2020/21 boğa piyasası çılgınlığı sırasında gözlemlenen ortalamalardan özellikle daha yüksek olan bu yatırım araçlarına artan bir yatırımcı ilgisini ve güvenini yansıtıyor.

Genel olumlu havaya rağmen, raporda Uniswap ve Polygon gibi bazı altcoinlerden sırasıyla 0,55 milyon dolar ve 0,86 milyon dolarlık küçük çıkışlar kaydetti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.