Mart 15, 2022

Kripto Devi Binance Az Bilinen Metaverse Coin’e Destek Ekledi, Fiyat Patladı!

Sağlıklı yaşamı ve zindeliği teşvik eden bir metaverse kripto para birimi, küresel kripto para borsası Binance’den destek almasından sadece birkaç gün sonra fiyat çizelgelerinde büyük patlamalar yaşadı ve önemli kilometre taşlarına ulaştı.

Green Metaverse Token (GMT), STEPN move-to-earn (kazanmak için hareket edilmesi gereken platformlar) uygulamasının iki yerel varlığından biridir. GMT, platformun yönetişim token’ıyken, Green Satoshi Token (GST) ise oyun token’ıdır.

Binance’e göre; platformun kullanıcıları, STEPN uygulamasından spor ayakkabısı non-fungible token’lar (NFT’ler) satın alarak ve telefonlarının yerleşik GPS özellikleri tarafından izlenen gerçek hayattaki egzersiz etkinliklerine katılarak token kazanabilirler.

Kaynak: stepn.com

Platformda ayrıca satılık özel yapım NFT spor ayakkabılarını basmak ve GST’yi US Dollar Coin’e (USDC) dönüştürmek gibi özellikler de bulunuyor.

Yönetişime ek olarak, GMT’nin rolleri arasında stake ödülleri kazanma ve yakım yoluyla uygulama içi özelliklere erişim kazanma da yer alıyor.

Uygulama ayrıca hem iPhone hem de Android cihazlar için kullanılabilecek merkezi olmayan bir cüzdana da sahiptir.

Sequoia, Alameda Research ve Solana Capital gibi büyük yatırım firmaları da projenin destekçileri arasında yer alıyor.

Binance, ilk olarak geçtiğimiz altcoin Salı günü 0,01 dolar seviyesindeyken Binance Launchpad’deki kripto varlık listesine GMT’yi eklediğini duyurmuştu.

Bunun ardından STEPN’in, Binance borsasında resmi olarak alım satıma açılacağı duyuruldu ve bunun ardından ise kripto para birimi bir dizi yukarı yönlü fiyat artışına tanık oldu. Altcoin pazar günü ise yükselişinde akıllara durgunluk verici bir seviyeye ulaştı ve yüzde 4300’lük bir yükselişle 0,44 dolara kadar çıktı.

GMT, devam eden büyük rallinin ardından düzeltme yaşadı ve  son 24 saatte yüzde 5’lik bir düşüşle 0,33 dolara kadar geriledi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : dailyhodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.