Ocak 31, 2022

Kripto Borsası Binance, 281 Kullanıcının Hesabını Kısıtladı – İşte Nedeni

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Nijeryalı birkaç kullanıcının hesaplarının kısıtlandığını doğruladı. Şirketin paylaştığı detaylara göre son kişisel hesap kısıtlamalarından 281 kullanıcı etkilendi.

Binance, söz konusu hesapların yaklaşık %38’inin uluslararası kolluk kuvvetlerinin talebi üzerine kısıtlandığını açıkladı. Şirket halihazırda 79 olayı çözüme kavuşturmuş olsa da, çözülemeyen vakalar için hala çalışmalarına devam ediyor. Kripto para borsası, kolluk kuvvetleriyle ilgili olmayan tüm davaların önümüzdeki iki hafta içinde çözüleceğini belirtti.

“Şu anda 79 olayı çözüme kavuşturduk ve diğerleri üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Kolluk kuvvetleri ile ilgili olmayan tüm olaylar, iki hafta içerisinde çözülecektir.”  

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Nijeryalı kullanıcılar için kaleme aldığı yazıda, kullanıcı güvenliğinin önemini vurguladı ve şirketin Nijeryalı kripto topluluğuna bağlı olduğunu belirtti.

“KYC, kara para aklamayı önleme önlemleri, kolluk kuvvetleriyle işbirliği ve hesap kısıtlamaları gibi koruma mekanizmaları, topluluğumuzun korunmasını ve dolandırıcılık faaliyetlerinin önlenmesini sağlamak için yürürlüktedir. Bu, her ülkede uygulanan küresel bir yaklaşımdır. 281 Nijeryalı hesap, bu kişisel hesap kısıtlamalarından etkilendi ve bu vakaların yaklaşık %38’i uluslararası kolluk kuvvetlerinin talebi üzerine kısıtlandı.”

Binance ve Afrika

Afrika genelinde kripto para varlıklarının benimsenmesindeki artış nedeniyle Binance, bölgedeki varlığını artırdı. Dijital varlık platformu kısa süre önce AFCON 2021’in sponsorluğunu duyurdu ve şirketin son iki yılda 541.000’den fazla Afrikalıya ücretsiz kripto eğitimi dersleri verdiğini vurguladı.

Dünya çapında kripto para varlıklarıyla ilgili artan inceleme ile Binance, Nijerya da dahil olmak üzere dünya çapındaki müşterileri korumak için KYC gereksinimlerini artırdı.

Kaynak : Finance Magnates


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.