Kripto Analistinden “Acele Etmeyin” Uyarısı: Kolay Kısım Tamamlandı!

Yakından takip edilen bir kripto analisti, dijital varlık piyasalarının yeni bir sıçrama görmesiyle birlikte Ethereum (ETH) ve en büyük iki rakibini ele aldı.

Takma adlı analist Cred, TechnicalRoundup’ın son haber bülteninde, ETH’nin yeniden yükselişe geçtiğini vurgulayarak, Ethereum’un başarısız bir kırılma riski altında olduğunu söyledi.

“Kırılma önemli, başarısız olursa, bu genel olarak piyasa için çok kötü bir işarettir. Bu durumda da benzer bir iddianın gerçekleşebileceğini düşünüyoruz, yani eğer kırılma başarısız olursa ve Ethereum 1200 dolar alanının altına düşerse, bu kötüye işaret olur. Kırılmalar, olmayana kadar iyidir.”

Ethereum analiz

Ethereum için yükseliş tezini destekleyen Cred, ETH’nin Bitcoin işlem çiftinde (ETH/BTC), iyiye işaret edebilecek bir “yükseliş fiyat yapısına” sahip olduğunu da ekliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Cred ayrıca en iyi Ethereum rakibi Solana’yı (SOL) da yakından takip ediyor. Analist, SOL ve diğer altcoin’lerin hatırı sayılır bir güç gösterdiği görüşünde:

“Doğası gereği, bu, kâr elde etmek için daha iyi ve yeni long pozisyon için daha az çekici alanlardan biri. SOL geçen hafta, altcoin’lerin liderliğinde güçlü bir ralli gördü ve bu ralliler artık birçok grafikte önemli dönüm noktalarına ulaştı. […] 

Piyasa çok yükseldiği için ilk direnç testinden satın almak tercih ettiğimiz bir kurulum değil, özellikle de (en fazla) bir hafta beklemek muhtemelen yönün ne tarafa olacağına dair belirti verecektir.”

SOL analiz

Cred’e göre, Ethereum rakibi Avalanche (AVAX) da bir direnç duvarı ile karşı karşıya. Analist, AVAX konusunda daha iyimser olmadan önce 25 dolar seviyesinin ikna edici bir şekilde geri alınmasını bekliyor.

“Buradaki mantık Solana ile ilgili bölüme çok benziyor: yeni direnç testi, yeni long pozisyonlar için zayıf bağlamsal alan ve muhtemelen bir geri dönüş kurulumunun oluşması veya direncin işini yapması için bir hafta (en fazla) beklemeye değer.

Burada yinelenen bir tema var: altcoin sıçramalarının çok ‘kolay’ kısmı çoğunlukla tamamlandı ve fiyatlar artık haftalık kilit direnç seviyeleri şeklinde daha zor alanlara ulaştı.”

AVAX analiz

Cred, son olarak Bitcoin (BTC) için 30.000 dolar seviyesine bir kırılmanın altcoin piyasaları için önemli bir katalizör olacağını söylüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.