Kripto Analisti Uyardı: Bunlar Boğa Tuzağı!

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, Bitcoin‘in (BTC) boğaları, 20.000 dolarlık alanın ayı piyasasının dibi olabileceğine inandırdığını düşünüyor. Fakat bu inancın aksine, analiste göre bu bir boğa tuzağı olabilir.

Pentoshi takma adıyla tanınan analist, 600.100 Twitter takipçisini, Bitcoin’in yaklaşık bir ay içinde üç kez 20.000 dolarlık desteğe dokunduğu konusunda uyardı.

“Güvenli görünen ama güvenli olmayan şeyler… Yukarı çıkabilir miyiz? Evet. Bunlar (destekten sıçramalar) bir nükleer bombaya dönüşecek mi? Ayrıca evet. Bunlar neredeyse her zaman ‘titanyum desteği’ olduğu düşünülen ve zamanla inşa edilen long pozisyonlar için bir tuzak olarak kurulur.” 

Bitcoin dolar grafiği

Teknik analizde, bir destek seviyesinden birden çok kez sıçramak, söz konusu fiyat alanındaki talebin tükenmesiyle bir çöküşün görünürde olduğunu gösterir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere,  Pentoshi ayrıca trader’ların Bitcoin’i son rallisinin zirvesine yakın bir yerde satın aldıklarını ve bunun, geç kalanlar zarardan dönmeye hazırlanırken daha fazla aşağı yönlü riske işaret ettiğini söylüyor.

“İnsanların dibi aldıklarını iddia etmelerine rağmen, çoğu BTC’nin 24.000 dolar seviyesinde el değiştirmesi ilginç.” 

Kripto stratejisti ayrıca, Bitcoin’in şu anda 200 haftalık hareketli ortalamanın altında işlem gördüğünü ve bunun önceki ayı döngüleri sırasında BTC’nin dibini işaretleyen bir gösterge olduğunu vurguluyor.

Ethereum’a (ETH) gelince, kripto analisti, önde gelen akıllı sözleşme platformunun çok önemli bir direnç seviyesini aşamadığı konusunda uyarıyor ve düşüş trendinin çok sağlam olduğunu öne sürüyor.

“Hikaye kendini yazıyor. ETH.”

Ethereum dolar grafiği

Yazma sırasında, ETH, Pentoshi’nin 2.000 dolarlık işaretli direncinin altında 1.634 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.