Kasım 11, 2020

Kraken Borsasından Dikkat Çeken BTC Raporu!


Bitcoin son birkaç gündür dar bir aralıkta işlem görüyor. Buna rağmen uzun vade de değerlendirecek olursak, art arda elde ettiği 2020 rekorlarıyla yükseliş beklentisini koruyor. Özellikle şimdiye kadar ki test etmiş olduğu en yüksek seviye olan 20.000 dolar seviyesine ulaşıp ulaşmayacağı merak konusu. Kraken’in en son Bitcoin Volatilite Raporu’nda (Ekim için) iddia ettiği üzere, Bitcoin fiyatı, 20.000 dolar’a dokunma yolunda ilerliyor.

Kraken, 2 ay önce Ağustos Bitcoin Volatilite Raporunu yayınladı. Kripto para borsası, BTC’nin yıl sonunda daha yüksek seviyeler kaydedeceğinden son derece emin görünüyordu. Kraken aynı raporun Ekim versiyonunda yükseliş beklentisini sürdürdü. Bu son rapora göre Kasım ayında Bitcoin çok daha yüksek fiyat ve volatilite rallileri görecek. Ayrıca, BTC, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar’ı geri alma yolunda olabilir.

Bitcoin Fiyatı ve Volatilitesi Kasım’da Yükselecek

BTC halihazırda Eylül ayında yaşamış olduğu çöküşü geride bıraktı ve daha fazla ‘artan volatilite kaydetme yolunda ilerliyor.

Kraken borsası, ortalama olarak, Kasım ayının Bitcoin için ‘en iyi gelir getiren üçüncü ay’ olduğuna dikkat çekti. BTC, tarihsel olarak en iyi fiyat performansını bu ay da sergiledi. Aylık volatiliteyi değerlendirecek olursak, yüzde 85 ‘ortalama yıllık volatilite’ ile Kasım ayı dördüncü sırada yer alıyor. Aşağıdaki tabloda verileri daha net görebilirsiniz.

Kraken, Bitcoin’in bu ay da fiyat ve volatilite açısından geçtiğimiz Kasım trendini yansıtacağını belirtiyor. Borsaya göre, Bitcoin talebi güçlü kalmaya devam ederse, BTC yıl sonuna doğru bir ralli yaşayabilir.

 “Bitcoin mevcut 13.000 dolar – 15.000 dolar bandında değerlenirken talebin güçlü kalması durumunda, FOMO (kaçırma korkusu) yeniden ortaya çıkarsa ve Bitcoin yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine tırmanmaya başlarsa, mevcut ve yeni talep Bitcoin’in yıl sonuna doğru değerini artırabilir.”

Kraken ayrıca balina birikiminin de BTC fiyatlarını yükseltebileceğini söyledi.

“Bitcoin’in 33 ayın en yüksek seviyesine yükselip, 3 yıllık aşağı yönlü fiyat trendinin ardından yüksek tepe oluşturması ve bir makro düşüş trendinden çıktıktan sonra parabolik olma eğiliminde olmasıyla birlikte, önümüzdeki aylarda 20.000 Dolar’a yükselme olasılığı görünüyor.”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?